امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دهقانی: پروژه‌های شاخص گردشگری شهرداری شیراز بررسی شدند

دهقانی: پروژه‌های شاخص گردشگری شهرداری شیراز بررسی شدند


رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی پروژه‌های شاخص گردشگری شهرداری در این کمیسیون خبر داد.


به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولمازدهقانی» با اشاره به طرح موضوع ساماندهی سرویس‌های بهداشتی در مسیر گردشگری در سال گذشته افزود: بیش از هزار و نهصد چشمه در سطح شهر موجود است که در راستای ساماندهی، به روز شدن، حفظ و نگهداری سرویس‌های بهداشتی سطح شهر به ویژه در مسیر‌های گردشگری، شهرداری اقدام به تدوین لایحه کرده است.
وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد دو ماه پس از انعقاد قرارداد طراحی، مجموعه شهرداری طرح سرویس‌های بهداشتی را به کمیسیون ارائه کند.
دهقانی افزود: تاسیس و راه‌اندازی خیابان غذا در خیابان‌های مشکین‌فام، نوروزی و سفیرجنوبی نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت. 
وی از اجرای مطالعات و طراحی فاز ۱و ۲ برای ایجاد خیابان غذا در خیابان مشکین فام (مجاور بوستان ازادی) خبر داد و گفت: بوستان آزادی که از بوستان های قدیمی و مهم شیراز محسوب می‌شود اما در سال‌های اخیر نتوانسته عملکرد اصلی خود را به عنوان محیطی برای گذران اوقات فراغت شهروندان ایفا کند، به همین منظور می‌توان با ایجاد خیابان غذا در مجاورت بوستان علاوه بر ایجاد محور گردشگری، سرزندگی را به این مکان بازگرداند.
وی افزود: در راستای راه‌اندازی خیابان غذا، خیابان مشکین فام و نوروزی در اولویت اجرا قرار دارند و پس از آن خیابان سفیر در دستور کار قرار خواهد گرفت.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی پروژه‌ی طراحی، تملک و اجرای محور کریم‌ خان زند در کمیسیون خبر داد و افزود: برای اجرای این محور تاکنون طرح مشخصی ارائه نشده است اما با توجه به اینکه میدان امام حسین(ع)، نقطه تلاقی خط یک و دو قطار شهری است می‌توان با تملک فضاهای منحصر به فرد این محدوده، این پروژه را به طرحی ماندگار برای نسل اینده تبدیل کرد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه طراحی شهری در مقیاس ملی و انتخاب یک مشاور برای طراحی این محور، ابراز کرد: احیای هویت گذشته شیراز مانند نقاره‌خانه و توپخانه از اصول اجرای این طرح است به همین منظور الگوی طراحی و معماری این پروژه باید با بافت‌ قدیم همخوانی داشته باشد.
دهقانی خاطر‌نشان کرد: طرح محور زندیه در راستای ایجاد مسیر گردشگری و افزایش فعالیت در بافت قدیم اجرایی خواهد شد.
وی همچنین از طرح باغ موزه هنر به عنوان پروژه ویژه شهرداری در زمینه گردشگری یاد کرد و گفت: این طرح در باغی به مساحت ۱۷ هکتار در محدوده‌ی چمران‌جنوبی جانمایی شده که به دلیل نگهداری نامناسب و از بین رفتن پوشش سبز، احیای باغ در اولویت اقدامات شهرداری قرار گرفته است.
دهقانی گفت: مقرر شد این طرح با حضور مشاور در جلسات اینده کمیسیون بررسی شود.
رییس کمیسیون گردشگری و زیارت با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبه نخستین جشنواره‌ی مجسمه‌سازی در شیراز افزود: این لایحه در راستای ایجاد تعامل در سطح شهر و ایجاد ارتباط بین هنر و هنرمند و شهر و شهروند در کمیسیون گردشگری تصویب شد و مقرر شده بود که براساس برنامه زمانبندی این مصوبه اجرایی شود اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، لایحه این جشنواره را دوباره به شورا ارائه کند. 
 

۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۰۹:۵۵:۴۵

دیدگاه های شما