امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: شورا محل گفت و گو و حتی جدل لفظی است

رئیس شورای شهر شیراز: شورا محل گفت و گو و حتی جدل لفظی است

شیراز-ایرنا-رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه رئیس این نهاد یک رای و مابقی اعضا نیز هرکدام یک رای جداگانه دارند،گفت: شورای شهر اداره نیست که یک نفر حرف آخر را بزند بلکه این نهاد محل مشورت، بحث،تبادل نظر و حتی جدال لفظی است.
سید احمدرضا دستغیب روز  پنجشنبه مصادف با ۱۷ مرداد و روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز استان فارس افزود: شورا پارلمان شهری و محلی برای شکل‌گیری مشورت است و باید بحث و تبادل نظر بین اعضاء آن صورت گیرد و این مباحث بصورت کاملا  آزادانه و جدی دنبال شود.
رئیس شورای شهر شیراز ادامه داد: تاکید من و سایر اعضاء شورای شهر شیراز که همگی عضو لیست امید بودند از ابتدای روی کارآمدن شورای پنجم این بوده که همه در برابر رای خودشان مسئول هستند و تاکنون نیز کار بر مبنای همین مسئله پیش رفته و این یکی از ویژگی‌های مثبت این دوره شورا است که اعضاء اصول دموکراسی را به درستی تمرین و اجرا می‌کنند.
وی شورای شهر را محل گفت و گو و چانه زنی دانست و معتقد است که اگر جز این باشد جای نگران است.
دستغیب گفت و گو و حتی تفاوت نظر در موضوعات مختلف و پافشاری اعضاء بر روی موضع خود و حتی در برخی موارد بروز جدل لفظی را یکی از ویژگی‌ها و مزیت‌های شورای پنجم عنوان کرد.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: برای خدمت به شهروندان همه دست دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف مسئولیت دارند و باید با همکاری و تعامل در جهت خدمت به مردم گام بردارند که بخش مهمی از این مسئولیت بر عهده خبرنگاران و رسانه‌ها است.
رئیس شورای شهر شیراز افزود: اگر شورای شهر طرح‎ها و لوایح خوبی تدوین و مصوب کند اما در اجرا بخوبی انجام نشود و یا رسانه‌ها مشکلات و مطالبات مردمی را به درستی به گوش مسئولان نرسانند قطعا در نهایت شهر توسعه مدنظر را تجربه نخواهد کرد.
وی وظیفه اصلی شورای شهر را در حوزه قانون‌گذاری دانست و اظهار داشت: مهمترین مسئله‌ای که می‌تواند به کمک شورا و مدیریت شهری برای توسعه شهر بیاید مشارکت مردم است  که نقش خبرنگار و رسانه‌ها در این جهت بسیار حائز اهمیت است.
رئیس شورای شهر شیراز  در ادامه این نشست گفت: ایرنا همیشه پیشرو و فعال بوده و ارتباطی دو سویه با مسولین و مردم برقرار کرده است.
دستغیب به فعالیت خود در سالیان گذشته و در رسانه‌های مکتوب اشاره کرد و گفت: هرگز نباید اخبار یکسویه منتقل شود بلکه رساندن مطالبات مردم به مسئولین نیز یکی از وظایف مهم خبرگزاری‌ها است.

۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۹:۱۷:۴۷

دیدگاه های شما