امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اعضای شورای شهر شیراز به مناسبت هفته دولت با استاندار فارس دیدار کردند

اعضای شورای شهر شیراز به مناسبت هفته دولت با استاندار فارس دیدار کردند


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز سید عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر در این دیدار با تبریک هفته دولت، یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و گفت: موفقیت دولت در استان فارس در گرو موفقیت استاندار و همکارانشان است و هر موفقیتی متوجه همه افرادی است که در استان تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به برخی ویژگی‌های اخلاقی شهید رجایی اظهار امیدواری کرد همه مدیران بتوانند سیره اخلاقی شهید رجایی را در فعالیت‌های اداری و شخصی به کار گیرند.
 


موسوی به انتخاب هیئت رئیسه جدید شورای شهر شیراز اشاره کرد و گفت: آقای دکتر رحیمی استاندار فارس آشنایی دیرین با عملکرد شورای شهر و روستا دارد و از این حیث حضور ایشان برای موفقیت شوراها فرصت کم نظیری است.
وی با قدردانی از تلاش استاندار فارس در جهت احیای نقش شورای استان گفت: بخشی از تلاش ها برای ارتقاء نقش شوراها به شورای کلانشهر شیراز باز می گردد و لذا بنا داریم برای سال سوم با وقت و حساسیت بیشتری کارهای اساسی شهر را دنبال کنیم و از ظرفیت‌های قانونی خارج از شورا استفاده کنیم.
وی ادامه داد وجود شخص استاندار یکی از ظرفیت‌های قانونی خارج از شورا است که می تواند برای درخشش شهر شیراز به شورا یاری برساند.
رئیس شورای شهر شیراز از اعلام آمادگی این شورا برای همکاری مشترک با استاندار فارس و فرماندار شیراز خبر داد و گفت در فضای شدید هجمه علیه خدمات دولت، شورای شهر شیراز آمادگی دارد همسو با استاندار فارس برای توسعه زیرساختی و روبنایی کلانشهر شیراز گام بردارد.
در ادامه نیز دیگراعضای شورا به بیان نظرات وپیشنهادات خوددرجهت توسعه شهروهمکاری استانداری،شهرداری وشوراپرداختند. 
دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با اعضا شورای شهر شیراز با اشاره به تنگناها و سختی هایی که در سال جاری به دولت تحمیل شده است ، بر لزوم تقویت وحدت و هم افزایی بین همه ارکان نظام تاکید کرد و افزود: در شرایطی که عده ای می کوشند با ناکارامد جلو دادن بعضی از بخش ها و مجموعه های کشور، نظام را مورد حمله قرار دهند آگاهی بخشی به جامعه در کنار حرکت جهادی باید در دستور کار همه مسئولان و مجموعه ها از جمله اعضا شوراهای شهر باشد.
دکتر رحیمی با تاکید بر اینکه رویکرد مدیریت ارشد استان همواره اهمیت دادن به نهاد شورا و احترام به ان بوده است، خاطرنشان کرد از نشانه های این احترام دخالت نکردن در امور شورا و همراهی و کمک برای پیش برد امور در مدیریت شهری در راستای عملیاتی کردن فرصت ها و ایجاد رضایت مندی در شهروندان بوده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس به تغییرات صورت گرفته در هیئت رئیسه شورای شهر شیراز اشاره کرد و با بیان اینکه چنین تغییراتی جز روال فعالیت شورا است از زحمات سید احمدرضا دستغیب در دو سال گذشته تقدیر کرد.
وی همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای سید عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز در سومین سال فعالیت این شورا ابراز امیدواری کرد حفظ وحدت و تقویت هماهنگی در دستور کار شورا قرار داشته باشد.
استاندار فارس با انتقاد از پیچیدگی و حرکت کند امور در شهرداری از اعضا شورای شهر خواست دلایل این موضوع را بررسی کرده و در جهت تسهیل این روند گام های موثر و عملیاتی بردارند.
دکتر رحیمی همچنین بر لزوم تعریف پروژه‌های شهری اثر گذار و اجرا آن از سوی شورای شهر و شهرداری ، عنوان کرد: بی تردید اذهان عمومی به مقایسه عملکرد مدیران در دوره های مختلف می پردازند بنابراین وجود چنین پروژه های بزرگ و قابل آدرس دهی می تواند نمادی از عملکرد مدیریت شهری شیراز باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس صداقت در عمل و گفتار را یکی از شروط ایجاد همدلی و هم افزایی دانست و بر لزوم هماهنگی آنچه در کلام می آید با آنچه به آن عمل می شود تاکید کرد.
وی حضور مسئولان در کنار مردم را امری مهم دانست و با بیان اینکه اعضا شورا بر خواسته از رای مردم هستند از آنها خواست در کنار مردم بودن را بیش از پیش تقویت کرده و مانع سواستفاده برخی افراد از خلا های موجود شوند.
بررسی و به نتیجه رساندن طرح احداث تله کابین، بوستان چنار راهدار، محور زندیه، محور عرفان، ارائه طرح اصلاحی در خصوص باغات قصردشت، راه اندازی تصفیه خانه لوکال به منظور آبیاری باغات قصردشت و ارائه مطالعات مربوط به نقاط سیل خیز شهر شیراز از دیگر موضوعاتی بود که دراین دیدارموردتاکیدقرارگرفت.
وی همچنین با اشاره به اینکه پرداخت نشدن 2درصد سهم کتابخانه های عمومی توسط شهرداری سبب می شود بخشی از این مبلغ به صورت متمرکز از شهرداری کسر شود، عنوان کرد: اگر این مبلغ از ابتدا از سوی شهرداری پرداخت شود مشخص خواهد بود در چه محلی به کار می رود.
دکتر رحیمی با تاکید بر اهمیت توجه به ورزش و اثرگذاری آن بر نشاط اجتماعی شهروندان از اعضا شورای شهر شیراز خواست،اگرچه دروظایف شهرداری پیش بینی نشده است،لیکن برای کمک به ورزش، راهکارهای همکاری و کمک شهرداری به تیم های ورزشی به ویژه ورزش های دسته جمعی که مورد علاقه مردم هستند،می تواندموردبررسی قرارگیرد.
 

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۲:۲۴:۵۱

دیدگاه های شما