امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل اعضای شورای شهر شیراز از «سید احمدرضا دستغیب» رییس سابق و «نواب قائدی» سخنگوی سابق شورا

تجلیل اعضای شورای شهر شیراز از «سید احمدرضا دستغیب» رییس سابق و «نواب قائدی» سخنگوی سابق شورا


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصدو یکمین جلسه صحن علنی از زحمات دوساله «سید احمدرضا دستغیب» به عنوان رییس سابق شورا و «نواب قائدی» به عنوان سخنگوی شورا با حضور فرماندار و شهردار شیراز تجلیل شد .
 


در ادامه این جلسه اعضای شورا با یک فوریت طرح الزام شهرداری به دریافت مبلغی از اراضی واگذاری با حفظ مالکیت موافقت کردند و به منظور بررسی کارشناسی به کمیسیونهای برنامه، بودجه و شهرسازی ارجاع داده شد.
اعضای این شورا با توجه به ایراد هیات تطبیق مصوبات به مصوبه‌ی عوارض صدور پروانه نصب دکل‌ها، انتن‌ها، ایستگاه‌های مخابراتی در شهر شیراز با اصلاح این مصوبه موافقت کردند و مقرر شد به فرمانداری ارسال شود.
همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز همچنین بر ایراد هیات تطبیق مصوبات به مصوبه‌ی تفریغ بودجه‌ی سال ۹۷ شورای اسلامی شهر شیراز اصرار کردند.
بررسی نرخ پیشنهادی خدمات حمل و نقل سرویس مدارس شیراز در دستور کار صحن علنی شورا قرار گرفت و با موافقت اعضای شورا این نرخ برای سال تحصیلی ۹۸_۹۹( پنج روز تحصیلی در هفته) تصویب شد.
 در این مصوبه نرخ مسافت سرویس هر دانش‌آموز بصورت میانگین مسیر رفت و برگشت منزل تا مدرسه و بالعکس است و برای مدارس با ۶ روز تحصیلی در هفته، ۲۰ درصد به نرخ فوق اضافه می‌شود.
همچنین اعضای شورای اسلامی با لایحه‌ی شهرداری مبنی بر مساعدت به کاروان‌های راهیان نور موافقت کردند.
با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال جهت برگزاری اردوی راهیان نور در سه بخش دانشجویی، دانش‌آموزی و عمومی(هریک به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال) از محل ردیف اعتباری بودجه مصوب سال ۹۸ شهرداری شیراز به نواحی مقاومت بسیج سپاه شیراز پرداخت کند مشروط بر اینکه نواحی مقاومت بسیج سپاه شیراز موظف به استفاده از اتوبوس های با کیفیت و استاندارد هستند.
 

۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۰۹:۲۷:۵۷

دیدگاه های شما