امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شیراز به مناسبت درگذشت مرحوم استاد «جمال زیانی»

«سید عبدالرزاق موسوی»، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت درگذشت مرحوم استاد «جمال زیانی» پیام صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، متن پیام دکتر سید عبدالرزاق موسوی در ادامه منتشر می‌شود:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت نویسنده، شیرازشناس و پژوهشگر فقید، زنده‌یاد جمال زیانی، جامعه‌ی فرهنگ و ادب و به‌ویژه شهروندان شیراز را داغدار کرد.

بی‌شک کوشش‌های بزرگانی همچون مرحوم استاد زیانی، نقشی بی‌بدیل در بلندایِ نام شیراز بر قله‌ی فرهنگ و ادب ایران‌زمین بر جای گذاشته است.

دغدغه‌ها و تلاش‌های این نویسنده‌ی خوش‌نام شهرمان در ترسیم گوشه‌های پنهان از تاریخ  و فرهنگ شیراز - آن هم در سنین کهنسالی - در نوع خود کم‌نظیر و ماندگار است.

انسان فرهیخته‌ای که حتی تا واپسین لحظات عمر گران‌بهای خود از مطالعه و پژوهش دست نکشید و به یقین آثار زحمات بی‌دریغ او نیز تا ده‌ها و صدها سال شمع او را به نیکی روشن نگه می‌دارد.

اینجانب، به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن تسلیت ضایعه‌ی فقدان مرحوم استاد زیانی به جامعه‌ی فرهنگ و ادب ایران و عموم شهروندان شیراز، کوشش‌های بی وقفه‌ی این عالِم گرانقدر را ارج می‌نهم و آرزو می‌کنم که راه این استاد گران‌مایه در راستای تحقیق و پژوهش به ویژه در مسیر اعتلای نام شیراز عزیز، تداوم یابد.

سید عبدالرزاق موسوی
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

گفتنی است زنده‌یاد «جمال زیانی»، نویسنده، شیرازشناس و پژوهشگر فرهنگ عامه چهارشنبه 6 شهریورماه در سن ۸۴ سالگی به دیار باقی شتافت.

۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۲۳:۰۳:۵۷

دیدگاه های شما