امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

صبوری: سرعت و‌ کیفیت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از مطالبات جدی شوراست

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سرعت و‌ کیفیت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از مطالبات جدی شوراست.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «ابراهیم صبوری» در مراسم تکریم و معارفه مدیران شهرداری شیراز گفت: همانگونه که خداوند بزرگترین معجزه را در طبیعت، تغییر فصول قرار داده است هر سازمانی نیز برای شکوفایی، پویایی و پیشرفت نیاز به تغییر دارد، تغییرات لازمه‌ی ادامه‌ی مسیر با کیفیت نهاد خدمتگزاری همچون شهرداری است. 
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شورا از گذشته تاکنون در عزل و نصب مدیران شهرداری هیچ دخل و تصرفی ندارد افزود: شهرداری باید زیرنظر شهردار مدیریت شود، شورا به عنوان ناظر اختیار انتصابات را به شهردار داده است و مسئولیت این اقدام را از شهردار مطالبه می‌کند.
وی ابراز امیدواری کرد که مدیران بتواند پاسخگوی شهردار باشند وشهردار پاسخگوی شورا و این پارلمان شهری پاسخگوی رای مردم و مطالبات عمومی باشد. 
وی با اشاره به انتصاب «اسماعیل صالحی» به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز و هجمه‌ فضای مجازی مبنی بر همسو نبودن وی با جریان اصلاحات گفت: برخی شیطنتها در فضای مجازی را تکذیب می‌کنم، صالحی همواره همراه و همدل با جریان حاکم بر شورای پنجم و شهرداری است.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، سرعت و کیفیت اجرای پروژه‌ها را یکی از مطالبات درحوزه‌ی عمرانی شهرداری برشمرد و ادامه داد: اگر اجرای پروژه مدت زمان زیادی به طول انجامد حلاوت آن دیگر بی معنی است.
وی انضباط مالی را عنصر مورد توجه شورا و شهرداری دانست و تصریح کرد: نباید در راستای انضباط مالی و کاهش هزینه اجرای پروژه‌ها به سراغ پیمانکاران ناکارامد رفت زیرا این اقدام خود، هزینه‌ی مضاعف است؛ بارها در شهرداری این امر سبب بروز مشکلات و از بین رفتن زمان و اعتبار شده است.
صبوری افزود: با توجه به محوریت شورای پنجم بر اجرای پروژه‌های انسان محور، این پروژه‌های شهرداری باید توسط پیمانکاران متخصص و توانمند انجام شوند.
وی شفافیت را سرلوحه کار شورای پنجم عنوان کرد و گفت: باید پروژه ها به صورت شفاف به مردم ارائه و با سرعت و کیفیت انجام شود. 
صبوری خاطرنشان کرد: امروز در حوزه عمرانی دچار دست‌اندازهایی بروکراتیک شدیم و به دلیل تبلیغات نامطلوب، مردم از اقدامات حوزه‌ عمرانی شهرداری اطلاع کافی ندارند. 
وی خطاب به معاون جدید فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: مردم بایدحس کنند در این شهر کارهای عمرانی انجام شود؛ عدم اطلاع‌رسانی سبب می‌شود پروژه های بزرگی که برای مدیران می تواند نشان افتخاری باشد مهجور بماند.
وی ادامه داد: مدیران باید با حضور در میان مردم، مشکلات انها را در محله‌ها شناسایی و رفع کنند؛ به میان مردم رفتن و نظرات انها را اجرا کردند نیازمند تلاش موثر نیروها است که این ظرفیت در شهرداری وجود دارد.
صبوری در پایان خواستار عملکرد مطلوبتر مدیران جدید شهرداری در حوزه‌ی جذب درامد، فراهم آوردن و ارتقای زمینه‌ی جذب گردشگر و توسعه‌ی فضاهای شهری شد.

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۷:۴۸

دیدگاه های شما