امروز: پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مدیران، سرمایه‌گذار را دزد و سرمایه بر نبینند

عضو هیات رییسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شور و شوق فعالیت‌های شهرداری در جذب سرمایه گذار است؛ مدیران نباید سرمایه گذار را دزد و سرمایه‌بر ببینند بلکه باید درصدد رفع مشکلات جذب سرمایه‌گذاران در مناطق برایند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شیراز، «سعید نظری » در مراسم تکریم و معارفه مدیران شهرداری شیراز گفت:  این انتصابات تنها جابه‌جایی مدیران با هدف  اجرای فعالیتهای مطلوب‌تر در سطح شهر است.

وی بر ضرورت هماهنگی مدیران شهرداری در حوزه‌ی مالی، ترافیک و عمرانی تاکید و اظهار کرد: ترکیب جدید شهرداران باید ارتباط موثری در حوزه‌های ستادی و اجرایی داشته باشند و از فعالیت‌های پراکنده و موازی‌کاری جلوگیری کنند.
وی با اشاره به حضور مدیران با تجربه و قابل اعتماد در ترکیب انتصابات شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز جوانان قابل اعتمادی دارد و مدیران جدید تجربه‌ی خود را به گونه‌ای به نیروهای جوان شهرداری انتقال دهند تا پس از بازنشستگی، انها جایگزین مدیران فعلی شوند.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، تکریم ارباب رجوع را سرلوحه فعالیتها در دور جدید دانست و تصریح کرد: شور و شوق شهرداری در جذب سرمایه گذار است؛ مدیران نباید سرمایه گذار را دزد و سرمایه‌بر ببینند و درصدد رفع مشکلات سرمایه‌گذاران در مناطق برایند. 
وی با اشاره به اینکه ورودی‌های شهر در مناطق ۳، ۷ و ۴ شهرداری واقع شده‌اند، بر لزوم ساماندهی این محورها تاکید کرد و گفت: منطقه ۳ مهمانخانه شهر شیراز است و باید به شایستگی برای میزبانی خوب از گردشگران آماده شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری منطقه ۳ را مهمانسرای شهر قلمداد کرد و افزود: در راستای جذب سرمایه‌گذار باید بهترین امکانات برای این منطقه درنظر گرفته شود؛ فضاسازی شهری در منطقه ۱و۳ به دلیل استراتژیک بودن این مناطق بسیار مهم است.
نظری از پیگیری راه اندازی دفاتر تسهیلگری بافت فرسوده توسط شورای شهر یاد کرد و ادامه داد: بافت فرسوده شیراز به پایان راه خود رسیده است امیدواریم شهرداران مناطق با همکاری این دفاتر بتوانند شهر شیراز را از بافت فرسوده نجات دهند.
وی همچنین ضرورت توجه به حل گره‌های ترافیکی در مناطق شهرداری را یاد آور شد و گفت:  این قدری که گره ترافیکی ناشی از پل کابلی ولی عصر در بلوار پیرنیا کام مردم را تلخ کرده، ساخت آن شیرین نکرده است بنابراین باید چالش ترافیکی محور پیرنیا در دستور ساماندهی قرار گیرد.

نظری گفت: وقتی پروژه‌های عمرانی را در پس دیواره‌های فلزی محصور می‌کنیم و هیچ اطلاعاتی از پروژه‌ها منتشر نمی‌کنیم نباید از مردم انتظار قضاوت درست نسبت به فعالیت‌های شهرداری داشته باشیم. 
وی افزود: با بهره‌گیری از صداو سیما، فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب باید ماحصل تلاش شهرداری را به اطلات مردم برسانیم.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز از اثربخش کردن ساختار یاوران شورا در دور جدید فعالیت این نهاد خبر داد و گفت: باید نقش یاوران شورا را در رفع مشکلات مردم را جدی بگیریم.
وی خواستار معرفی افراد موثر در مناطق توسط مدیران شد تا از ظرفیت انها برای توسعه‌‌ی شهر استفاده شود.

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۱:۰۸

دیدگاه های شما


امید حکایتی (1398/06/22 - 10:52:11):

بحث ترافیک بلوارهایی مثل بلوار پیرنیا به شدت با یک دید ساده که در تمام شهرهای بزرگ دنیا نیز اجرایی می شود حل می شود و آن هم بلوار یکپارچه بدون دور برگردان های غیر استاندارد هست. اتصال بلوار پیرنیا به میدان کلبه ظرفیت ایجاد دوبرگردان استاندارد را براحتی دارد و بنده چندین بار زبانی به مسئولین شهرداری منطقه 3 این نکته را در سالیان متذکر شده ام ولی ترتیب اثری داده نشده است.

هر چند اصلا نیاز نیست ولی اگر شما نیاز میبنید نقشه نحوه استاندارد سازی را به رایگان تهیه و به این شورا ارائه دهم. هر چند نمی دانم این دیدگاه ها اصلا بررسی می شود یا ترتیب اثری داده می شود یا خیر!؟