امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مهمترین مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی چهارشنبه 20 شهریورماه

آیین نامه نحوه‌ی نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده و پرداخت عوارض نوسازی مساجد و اماکن مقدسه مذهبی از ماده ۱۷ بودجه شهرداری، ازجمله مصوبات یکصد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شیراز، نمایندگان مردم شیراز در شورای اسلامی شهر در یکصد و دومین جلسه علنی این نهاد، چند لایحه و طرح را مورد بررسی قرار دادند.

بر پایه این گزارش، لایحه‌ی شهرداری مبنی بر بررسی آیین‌نامه نحوه‌ی نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده در دستور کار صحن علنی شورا قرار گرفت.
با توجه به ۱۳مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر امتیازات تشویقی، نوسازی بافت فرسوده و حق‌الزحمه دفاتر تسهیلگری و تکلیف شهرداری در تهیه دستورالعمل نحوه‌ی نظارت بردفاتر در مدت یکماه و بند ۵ دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور مبنی بر وظیفه شهرداری‌ها در تدوین ضوابط نظارتی و تصویب شورای اسلامی شهر مربوطه، ظرف مدت سه ماه و ابلاغ ان به دفاتر به منظور اجرا و لزوم نظارت دقیق و مستمر برعملکرد این دفاتر و تدوین ساز و کار اجرایی مناسب برای رسیدگی به تخلفات احتمالی و درجه‌بندی میزان مجازات مناسب و امکان حل و فصل قانونی موارد اختلافی دفاتر و شهروندان، این شیوه‌نامه پیوست تهیه و تدوین شده است.
با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، ایین نامه نحوه‌ی نظارت بر دفاتر تسهیلگری وخدمات نوسازی بافت فرسوده به پیوست ممهور به مهر شورا در۲۲ ماده و ۵تبصره و دوجدول به تصویب رسید.
در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با لایحه‌ی شهرداری مبنی بر پرداخت عوارض نوسازی مساجد و اماکن مقدسه مذهبی از ماده ۱۷ بودجه شهرداری موافقت کردند.
با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده ‌می‌شود عوارض نوسازی مساجد و اماکن مقدسه اسلامی و معابد اقلیت‌های مذهبی(مسجد - زرتشتی- کلیمی ‌) به گواهی مرجع مربوطه از تاریخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ تا پایان سال ۱۳۹۹ را تاسقف ۲۰درصد از محل ماده ۱۷ بودجه شهرداری تامین و پرداخت کند.
در این جلسه لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عزیمت شهردار شیراز و هیات همراه به شهر بارسلونا نیز به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا ارجاع شد.
همچنین لایحه پرداخت دیه جان باختگان سیل ۵فروردین سال ۱۳۹۸دروازه قران شهر شیراز نیز به کمیسیون برنامه وبودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارجاع شد.
در این جلسه، لایحه‌ی شهرداری مبنی بر اصلاح ردیف‌های اعتباری ۲۰۴۱۶۰۸ عنوان سایر کمک و پرداختها به بخش عمومی و ۲۰۴۱۷۰۱عنوان کمک به موسسات عام‌المنفعه در بودجه مصوب سال ۹۸ نیز تصویب شد.
با تصویب این لایحه، به شهرداری شیراز اجازه داده ‌می ‌شود مبلغ ده میلیارد ریال از ردیف اعتباری ۲۰۴۱۶۰۸با عنوان سایر کمک و پرداختها به بخش عمومی کاسته و به ردیف اعتباری ۲۹۴۱۷۰۱باعنوان کمک به موسسات عام‌المنفعه اضافه کند.

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۷:۳۸

دیدگاه های شما