امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت آغاز سال تحصیلی 99/98

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت آغاز سال تحصیلی 99/98 پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، متن پیام سید عبدالرزاق موسوی بدین شرح است:
سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد ...
تعلیم و تربیت، ریشه‌ی تمام عیار یک شخص، خانواده و بلکه تمام جامعه در خاک یک کشور است که آثار آن در برگ برگِ زندگی تمام آحاد یک جامعه و مملکت نقشی پررنگ و شگرف دارد.
از همین رو، ماه مهر و خاصه روز اول این ماهِ شورانگیز را می‌توان سرآغازی نو بر دوره‌ی اندیشه‌ورزی، فکرت‌آموزی و تابش نور دانش بر چهره‌ی پاک محصلان بدانیم.
تردیدی نیست که مدرسه و دانشگاه، به عنوان مراجع بنیادین تعلیم و تربیت، در اوج نقش‌آفرینی قرار دارند و رسالت سنگین تولید علم و دانش، پرورش سرمایه‌های ارزشمند انسانی، گسترش و ارتقای فرهنگ و اخلاق و به طور کلی ساختن آینده‌ی یک جامعه را بر عهده دارند.
در این میان، معلمان و اساتید، دانش‌آموزان و دانش‌جویان، مدیران و مسؤولان و نیز اولیاء و خانواده‌های عموم محصلان، هر کدام به سهم خود به عنوان طلایه‌داران این عرصه به حساب می‌آیند؛ و هیچ جای تردید نیست که تحقق اهداف عالیه در این مسیر طویل و البته حیاتی، بدون واکاوی دقیق، احصای مسائل همه بازیگران این عرصه و رفع مشکلات آن‌ها، میسر نیست و نخواهد بود.
اینجانب، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی در طلیعه‌ی برگ‌ریزان پاییز 1398، به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اعلام می‌دارم که با عنایت به فرمایشات رهبر انقلاب که همواره بر تعامل و همکاری همه‌ی دستگاه‌ها با آموزش و پرورش تأکید نموده‌اند، و نیز با توجه به سیاست‌های شورای اسلامی شهر در سال سوم فعالیت خود مبنی بر گسترش و ارتقای سطح ارتباطات این نهاد با عموم دستگاه‌های مختلف شهری، استانی و ملی، آمادگی خود را به منظور افزایش تعاملات نمایندگان مردم در شورای شهر با نهاد آموزش و پرورش و دانشگاه‌های مختلف، اعلام می‌دارم.
امید دارم که در پرتو تعاملات اصولی و همکاری مسؤولانه‌ی همه دستگاه‌ها و نهادها، شاهد سال تحصیلی پُرباری برای دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید و متولیان و مسؤولان در این عرصه‌ی خطیر باشیم.

سید عبدالرزاق موسوی
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۰۸:۰۱:۵۹

دیدگاه های شما