امروز: شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امامی: املاک مورد مسیر طرحهای شهرداری تعیین تکلیف شود

هشتاد و نهمین جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی برنامه راهبردی زندگی پیاده محور پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، پس از ارائه برنامه توسط مشاور، «نوذر امامی» وجود میادین و مسیرهای ارتباطی به عنوان بستری برای تعامل افراد را یکی از نیازهای اساسی شهروندان شیرازی برشمرد و افزود: فلسفه شهر پیاده محور این نیست که تنها اقدام به ایجاد و گسترش مسیرهای پیاده رو کنیم.
وی ادامه داد: در راستای حرکت در مسیر زندگی پیاده محور، فراهم کردن زیر ساختهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ضرورت دارد.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد مشاور طرح در مدت یک هفته زیرساختهای متناسب با پروژه‌های پیاده محور را در برنامه لحاظ و چشم انداز و اقدامات اجرایی پروژه پیاده محور را به شورا ارائه کند تا این پارلمان شهری بتواند تصمیم‌گیری کند.
وی در ادامه افزود: بر اساس قانون، شهرداری باید تکلیف املاکی مورد مسیر طرح‌های شهرداری را در مدت معینی مشخص کند اما با گذران سالهای زیاد هنوز برخی مالکان بلاتکلیف هستند.
امامی بر تعیین تکلیف سریع املاک مورد مسیر طرح های شهرداری تاکید و تصریح کرد: اجرایی شدن برخی طرح‌های گردشگری و عمومی شهر منوط به مشخص شدن وضعیت املاک مورد مسیر طرح است که شهرداری باید با خرید یا تهاتر انها این مشکل را رفع کند.
وی طرح جامع و تفضیلی را همواره دستخوش تبصره‌ها دانست و اظهار کرد: چشم انداز اینده ساختمان‌سازی در این طرح‌ها جای دارد و نباید به خاطر افراد خاص این طرح‌ها تغییر کند؛ دوام و ثبات طرح‌ها سبب برنامه‌ریزی بهتر برای پیشرفت و توسعه شهر خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد : باید در تغییر کاربری ساختمانی منافع و مصالح مردم را درنظر گرفت تا از تبعیض و نارضایتی انها جلوگیری کرد.

۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۰:۱۴:۵۵

دیدگاه های شما