امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و چهارمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و چهارمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز، با تعداد 6 مصوبه‌ی جدید همراه شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، ایراد هیات تطبیق مصوبات به مصوبه‌ی عوارض صدور پروانه نصب دکل‌ها، انتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی در شهر شیراز در یکصد و چهارمین جلسه شورا در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد به منظور بررسی کارشناسی به کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارجاع شود.

با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، طرح یک فوریتی مساعدت به تیم‌های فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز به کمیسیونهای برنامه و بودجه و فرهنگی، اجتماعی شورا ارجاع شد.
در این جلسه اصلاحیه لایحه نرخ سرویس مدارس نیز در صحن علنی شورا بررسی و با موافقت اعضای شورا همراه شد.
بنابر این اصلاحیه مقرر شد مبلغ ۱۰درصد به مبلغ تعیین شده هزینه سرویس دانش‌اموزانی که در مسیر محدوده‌ی پرترافیک شهر تردد می‌کنند اضافه شود
گفتنی‌ست تعیین و تعریف مسیر پرترافیک برعهده‌ی سازمان حمل و نقل مسافر با هماهنگی شورای شهر خواهد بود.
همچنین برای مسافت های بالاتر از ۲۰ کیلومتر به ازای هرکیلومتر مازاد بر ۲۰ کیلومتر، یک درصد نرخ مصوب، به مبلغ کل کرایه اضافه شود.
همچنین دکتر «قاسم مقیمی»، دکتر«نواب قائدی» و مهندس« ابراهیم صبوری» به عنوان اعضای کمیته نظارت بر روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری معرفی شدند
پرداخت دیه جان‌باختگان سیل ۵ فروردین سال ۹۸ دروازه قران شهر شیراز نیز در دستور کار یکصد و چهارمین جلسه صحن علنی شورا قرار گرفت.
با توجه به وقوع حادثه غم انگیز سیل ۵ فروردین سال ۹۸ دروازه قران شیراز و جان باختگان جمعی از هموطنان و همشهریان شیرازی در این حادثه و اوج میهمان‌نوازی و روحیه ایثارگری مردم شیراز در کمک به حادثه دیدگان که برگ زرینی بود بر تاریخ انسانیت و انسان دوستی این خطه از سرزمین، شهرداری شیراز نیز به منظور همراهی با این حرکت ارزشمند مردم، برای کاهش الام وارد‌شده برخانواده اسیب‌دیدگان و جبران بخشی از آثار ایجاد شده و با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر تهیه لایحه پرداخت دیه جان باختگان سیل ۵ فروردین سال ۹۸ این لایحه به شورا ارائه و تصویب شد.گفتنی‌ست مستند به نامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس و نامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فارس پرداخت دیه از سوی شهرداری صرفا اقدامی داوطلبانه بوده و قرینه و دلیلی مبنی بر تقصیر شهرداری نیست.
با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود که از محل ماده۱۶ بودجه شهرداری نسبت به پرداخت دیه جان‌باختگان سیل ۵ فروردین دروازه قرآن شهر شیراز اقدام کند.
بر این اساس مقرر شد مبلغ ۸۰ میلیارد ریال در یکی از ردیفهای اعتباری بودجه ۹۸ شهرداری کسر و به ردیف اعتباری ماده۱۶ دستورالعمل نحوه هزینه کردبودجه شهرداری اضافه شود.
لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز مبنی بر اختصاص یک میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)به مناسبت جشن عاطفه‌ها در دستور کار صحن علنی شورا قرار گرفت.
با توجه به اینکه هرساله کمیته امداد امام خمینی(ره) با تلاش همه جانبه و مساعی لازم و همکاری سازمانها، ادارات، اصناف و مشارکت مردم استان با هدف توسعه و اشاعه فرهنگ انفاق، احسان و به منظور تامین بخشی از مایحتاج اقشار نیازمند اقدام به برگزاری جشن عاطفه ها می‌کند، شهرداری شیراز نیز در نظر دارد مبلغ یک میلیارد ریال از بودجه سال ۹۸ شهرداری را به این امر اختصاص دهد.
با موافقت اعضای شورا، دوفوریت این لایحه تصویب شد و بنا براین تصویب به شهرداری اجازه داده می شود مبلغ یک میلیارد ریال از محل ردیف اعتباری بودجه سال ۹۸ شهرداری برای تامین اقلام مورد نیاز مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اختصاص دهد تااقلام تهیه شده توسط شهرداری به افراد معرفی شده از سوی کمیته امداد تحویل شود.

۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۲:۵۹:۳۹

دیدگاه های شما