امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اظهارات قابل تأمل رئیس شورای اسلامی شیراز: چرا بعد از 40 سال سخن از مبارزه بنیادین با فساد می‌شود؟

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز معتقد است که در کنار برنامه‌های بزرگداشت دفاع مقدس، لازم است همه ما از خود بپرسیم که آیا ما در عمل هم در مسیر صاحبان و خلق‌کنندگان این مناسبت‌ها حرکت می‌کنیم یا خیر.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی با بیان اینکه برپایی برنامه‌های مناسبتی ازجمله حضور در جوار قبور مبارک شهدا، همه مصداق ذکر و یادآوری برای همه ما است، اظهار داشت: شهدای ما نیازی به مراسمات ما ندارند چرا که هدف آنان قرب الهی بوده و به آن هم رسیده‌اند و هیچ چیز دیگری جایگزین آن نمی‌شود؛ بلکه این ما هستیم که به آنها نیاز داریم و اگر احترامی هم به شهدا و جانبازان گذاشته شود، نتیجه آن به خود ما برمی‌گردد و در واقع احترام به خودمان و زندگی خودمان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ما برای ادامه راه آنان، باید همیشه آنان را یاد کنیم که این کار برای تذکر است؛ بزرگداشت آنان باید سبب انتقال فرهنگی باشد که آنان از خودشان به جای گذاشتند؛ باید سبب ترویج روحیه‌ی ایثار و شهادت در ما شود.

موسوی با تأکید بر درس گرفتن عملی از شهدا و دفاع مقدس، افزود: اگر بخواهیم در عمل یاد شهدا را نگه داریم باید به وصیت‌نامه‌های آنها رجوع کنیم و ببینیم آنها برای چه هدفی پا در مسیری گذاشتند که یا شهید شدند و یا از بخشی از جان یا عمر عزیزشان عبور کردند.

وی تصریح کرد: برای همه‌ی ما هیچ چیزی ارزشمندتر از جان‌مان نیست، پس باید ببینیم یک نوجوان 12 ساله چه هدف مهمتری دیده که همه هستی خود را فدا می‌کند؛ به اعتقاد من آن هدف اصلی، رضایت خداوند و خدمت به مردم بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تقدیر از کار ارزشمند شهرداری برای برگزاری این برنامه، تأکید کرد: در این مناسبت‌هایی که حاضر می‌شویم، ما حتما باید به خودمان هم رجوع کنیم و از خودمان بپرسیم که آیا ما در عمل در مسیر صاحبان این مناسبت‌ها حرکت می کنیم یا نه؛ آیا عملکرد ما در عمل در دفاع از ارزش‌ها و مسیر آنها هست یا خیر؟

موسوی با یادآوری اینکه تنها حقی که خداوند نمی‌بخشد، حق‌الناس است، افزود: حق‌الناس مصادیق زیادی دارد که باید با حساسیت تمام مورد توجه قرار گیرد؛ شاید اینکه ما مسؤولین حقوق مردم را رعایت می‌کنیم یا خیر یکی از مهمترین سؤالاتی باشد که باید از خود بپرسیم.

این نماینده مردم در شورای شهر شیراز، با بیان اینکه ما و مسؤولین باید پیام اصلی مراسمات را درک کنیم، تصریح کرد: چرا باید در جمهوری اسلامی و بعد از 40 سال، امروز رئیس محترم قوه قضاییه بیاید و از مبارزه بنیادین با فساد سخن بگوید؟ مگر چه کسانی در این مملکت مدیر و مسؤول بوده‌اند جز من و امثال من. پس چه مشکلی پیش آمده که فساد نیاز به مبارزه بنیادین پیدا کرده است؟ این یک مسأله‌ی مهمی است که باید مورد واکاوی واقع‌بینانه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: من معتقدم که یک دلیل این است که ما در عمل به راه واقعی شهدا توجه نکردیم وگرنه هیچ دلیلی وجود نداشت که چنین گرفتار شویم.

موسوی که تجربه‌ی 10 سال اسارت در دوران جنگ را دارد، در بخش پایانی با ذکر خاطراتی از نگرش و رفتار پدر پیر و پسر نونهالِ اسیر در دوران جنگ، خاطرنشان کرد: ما مسؤولین و بلکه همه‌ی مردم باید بدانیم امروز وارث چه کسانی هستیم. باور من این است که برای یافتن پاسخ، همه‌ی ما باید به خودمان رجوع کنیم و سراغ دیگران نرویم.

وی تأکید کرد: بعد از این واکاوی هم باید تلاش کنیم که در عمل وظایف خودمان را آنطور که رضایت خداوند و مردم است انجام دهیم که همین خواست واقعی شهدا است.

۱۳۹۸/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۹:۵۰

دیدگاه های شما