امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: خانه تاکسی در شیراز راه اندازی می‌شود

دکتر قائدی: خانه تاکسی در شیراز راه اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون، عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از راه‌اندازی مجتمع خدماتی تاکسیرانی(خانه تاکسی) ویژه تاکسیرانان شهر شیراز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» گفت: حمایت از قشر زحمتکش ناوگان تاکسیرانی و افزایش خدمات به آنان از جمله اهداف مهم کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز است.
وی در حاشیه بازدید از پایانه زهتاب زاده از اختصاص این پایانه ۳۷۰۰متر مربعی برون شهری با مشارکت بخش خصوصی به مجتمع خدمات تاکسیرانی خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این مرکز، خدمات قابل توجهی برای ارائه به تاکسیرانان شیراز در نظر گرفته می‌شود. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه رانندگان تاکسی و اتوبوس در صف نخست ارائه خدمات شهری به مردم هستند، بر ضرورت کاهش مشکلات آنها تاکید کرد و افزود: باید شرایطی فراهم کرد تا به نحوی بخشی ازمشکلات رانندگان تاکسی برطرف شود.
رئیس کمیسیون، عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا با تاکید بر اینکه راه اندازی خانه تاکسی در شیراز نقش مهمی در ارائه خدمات به ناوگان تاکسیرانی خواهد داشت، اظهار کرد: جایگاه سوختCNG، مرکز معاینه فنی، فروشگاه قطعات و لوازم یدکی، دفتر خدمات دربستی مربوط به ناوگان حمل و نقل عمومی، انجام امور تامین اجتماعی رانندگان، ایجاد مرکز مشاوره فرهنگی برای رانندگان و امور بیمه شخص ثالث و بدنه بخشی از خدمات پیش‌بینی شده و قابل ارائه در این مجموعه خواهد بود.
وی ادامه داد: ایجاد یک شعبه از دفاتر پیشخوان دولت برای انجام امور تاکسیرانان، دفتر امور سرویس‌دهی مدارس، فرهنگسرای ویژه رانندگان، فروشگاه‌مواد غذایی و لوازم خانگی، کلاسهای آموزشی و ایجاد صندوق قرض الحسنه برای تاکسیرانان و تاکسیداران به منظور حمایت اقتصادی، بخش دیگری از خدماتی است که در مجموعه پایانه زهتاب زاده به عنوان خانه تاکسی، پیش‌بینی شده است.
قائدی افزود: علاوه بر مجتمع خدماتی تاکسیرانی(خانه تاکسی) مقرر شد انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با مراکز خدماتی، رفاهی و صاحبان مشاغل نیز در دستور کار قرار گیرد، تا از این طریق نیز امکان ارائه خدمات با تخفیف به رانندگان و بهره برداران حمل و نقل عمومی بار و مسافر فراهم شود.
وی تاکید کرد: این مساله روندی مستمر بوده و شهرداری اقدامات لازم را در جهت گسترش خدمات انجام دهد.
عضو شورای اسلامی شهر شیرازابراز امیدواری کرد: راه اندازی خانه تاکسی و ارائه خدمات حمایتی به رانندگان تاکسی، منجر به ارتقای موثر کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان از سوی رانندگان تاکسی شود.
 
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۵:۰۱

دیدگاه های شما