امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: آزادگان امروز باید پرچم مبارزه با فساد، تبعیض و فقر را به دست گیرند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه فساد، تبعیض و فقر از مشکلات جدی کشور است، گفت: آزادگان و پیشکسوتانی که روزی پرچم مبارزه علیه عراق را به دست داشتند امروز باید پرچم مبارزه علیه فساد، تبعیض و فقر را عَلَم کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دهمین گردهمایی مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان فارس و یادواره آزادگان و شهیدان آزاده، شهید سید علی اکبر ابوترابی‌فرد و شهید حسن رسته‌من؛ با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس، مسؤولان استانی و صدها نفر از خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان در شیراز، برگزار شد.
دکتر سید عبدالرزاق موسوی در این گردهمایی با بیان اینکه امروز فساد، تبعیض و فقر، مشکلات جدی برای جامعه ایجاد کرده است، اظهار داشت: اینکه امروز رئیس محترم قوه قضاییه اعلام می‌کنند که مسئله فساد به یکی از اولویت‌ها و موضوعات ویژه در این دستگاه بدل شده است، خود معنای روشنی دارد.
وی افزود: امروز می‌شنویم و می‌بینیم که حتی برخی از مسؤولان ومدیران به اتهام اختلاس و یا سوءاستفاده از مقام خود در دادگاه‌ها محاکمه می‌شوند؛ باید اذعان کنم که ما هرگز فکر نمی‌کردیم بعد از گذشت 30 سال از پایان جنگ و اسارت و جانبازی و شهادت، با این قبیل چالش‌ها مواجه باشیم.
موسوی با اشاره به اینکه دامنه‌ی فقر و بیکاری گسترده شده است، تصریح کرد: یک مادر شهید به من مراجعه می‌کند و می‌گوید من چهار فرزند دارم و هر چهار نفر بیکار هستند؛ پرسش مهم این است که چه کسی باید این مشکلات را حل کند؟ در حالی که ما می‌بینیم کسانی ثروت‌های هنگفتی را به دست آورده‌اند، چه کسی باید این تبعیض، فساد و فقر را پایان دهد؟
این آزاده‌ی دوران دفاع مقدس که 10 سال را در اسارت رژیم بعثی تحمل کرد، در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه شهدا، جانبازان و آزادگان وظیفه خودشان را در دفاع از کشور انجام دادند، اظهار داشت: به شهادتِ اسناد و تاریخ، اسرای ما در اردوگاه‌های عراق به خوبی مقاومت کردند و دفاع جانانه‌ای از ارزش‌ها داشتند که این عملکرد ایثارگرانه را بنده به شخصه از نزدیک شاهد بودم.
موسوی با بیان این مطلب که شاید ما آزادگان در بازگشت به کشور تصور می‌کردیم که نقش خود را ایفا کردیم و در ادامه راه مسؤولیت چندانی نخواهیم داشت، تصریح کرد: اما بعد از گذشت 30 سال از روز بازگشت اسرا به خانه، من بر این باورم که امروز روزی است که همه ما باید در این تصور بازنگری کنیم و این نقش می‌بایست حتی جدی‌تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: من معتقدم که ما آزادگان باید مقاومت در اردوگاه‌های عراق را به جبهه‌های امروزی منتقل کنیم و -علی‌رغم همه مشکلاتی که وجود دارد- برای دفاع از ارزش‌هایی که در آن زمان در جبهه حاضر شده بودیم و در اردوگاه‌های عراق مقاومت کردیم، این بار در جبهه‌ای جدید وارد میدان شویم و آن پرچم مقاومت را که در اردوگاه‌های عراق به دست داشتیم، امروز در مبارزه با فساد، تبعیض و فقر به دست بگیریم.
موسوی با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های مناسبتی و بزرگداشت‌ها برای شهدا، جانبازان و آزادگان بسیار ارزشمند است، در عین حال تأکید کرد: البته نباید فراموش کنیم که مهمتر از این برنامه‌ها، عمل به آن ارزش‌ها و هدف‌هایی است که این عزیزان 8 سال و بلکه بیشتر برای آن جانشان را تقدیم کردند و یا بخشی از جسم و عمر و جوانی‌شان را هزینه کردند؛ همه این برنامه‌ها و مناسبت‌ها باید تذکری باشد که ما متوجه باشیم این راه همچنان ادامه دارد.
این نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی شهر، با تأکید بر اینکه انتظار است مدیران، مسئولان و نمایندگان مردم در صف اول مبارزه با فساد، تبعیض و فقر قرار گیرند، تصریح کرد: البته متأسفانه بخشی از مسؤولین و مدیران ما این موضوع را باور ندارند چرا که باور آنها را باید در رفتار آنها جستجو کنیم و نه گفتار و شعارشان.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان اظهار امیدواری کرد که مسؤولان و مدیران این کلان‌شهر با انجام وظایف خود، عملکردی در شأن همه‌ی شهروندان شیراز که -به تعبیر حافظ- «خال رخ هفت کشور است»، در پیش گیرند.

۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۸:۲۸

دیدگاه های شما