امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دهقانی: درهای بازارچه هنر نیمه دوم آبان ماه به روی مردم گشوده می شود

دهقانی: درهای بازارچه هنر نیمه دوم آبان ماه به روی مردم گشوده می شود

نحوه‌ی واگذاری غرفه‌های بازارچه‌ی هنر در کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» با اشاره به افتتاح پروژه بازارچه هنر در نیمه دوم آبان ماه سال جاری افزود: علیرغم تکمیل این پروژه و امادگی شهرداری برای افتتاح آن، در کمیسیون گردشگری مقرر شد، ابتدا صنایع دستی مرتبط در غرفه‌ها مستقر و سپس بازارچه افتتاح شود.

وی از ارائه گزارش معاونت اجرایی و خدمات شهری از برنامه‌های موکب شهرداری در مراسم اربعین حسینی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام سوگواری اربعین حسینی و حرکت زائران پیاده به سوی حرم امام حسین(ع)، موکب شهرداری شیراز برای ارائه خدمات به این زائران هرساله در مرز شلمچه برپا می شود.

رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه علاوه بر زائران ایرانی از نقاط مختلف کشور، اتباع خارجی مقیم ایران و زائران کشورهای همسایه نیز از مرز شلمچه وارد خاک عراق می‌شوند افزود: این موکب سال گذشته پذیرای زائرانی از کشورهای پاکستان، قرقیزستان، هند، افغانستان و ازبکستان بود.

وی توزیع بسته‌های فرهنگی و گردشگری را اقدامی مناسب برای استفاده از ظرفیت هر زائر به عنوان مبلغ شهر شیراز دانست و ادامه داد: در راستای بررسی وضعیت فضای موکب برای تبلیغات گردشگری سلامت و پزشکی شیراز و همچنین برگزاری برنامه فرهنگی در خاک عراق، مقرر شد جلسه‌ای با حضور نماینده علوم پزشکی و معاونت خدمات شهری شهرداری برگزار و نتیجه به کمیسیون ارجاع شود.

دهقانی خاطرنشان کرد: بسیاری از گردشگران اسلامی، مشهد را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند، این درحالیست که می‌توان با تبلیغات مناسب، حرم احمدبن موسی(ع) را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری-زیارتی کشور معرفی کنیم.

وی گفت: لایحه برگزاری جشنواره مجسمه‌سازی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز در دستورکار کمیسیون قرار گرفت.

دهقانی از برگزاری نخستین جشنواره مجسمه‌سازی شهر شیراز در بهمن ماه خبر داد و گفت: موضوعات این جشنواره (شیراز دیروز، امروز و فردا)، (مهمان‌نوازی و نوع‌دوستی شهروندان شیرازی در سیل نوروز امسال) و آزاد است که شرکت‌کنندگان می‌توانند با انتخاب یکی از این سه موضوع به خلق آثار بپردازند.

وی با تاکید بر مناسب‌سازی المان‌های شهری افزود: پس از برگزاری جشنواره،۱۲ اثر فاخر برگزیده و به عنوان المان در سطح شهر رونمایی خواهد شد؛ سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری می‌تواند با جانمایی مناسب این آثار، از سردیس و تندیس‌های فاخر شهری بهره­مند شود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه حضور هنرمندان از سراسر ایران و سایر کشورها برای شرکت در این جشنواره می­تواند یک رویداد ملی را رقم بزند، تصریح کرد: این امر علاوه بر جذب جوانان هنرمند شهر، فرصتی است تا هنرجویان هنرهای تجسمی از تجربیات استادکاران برجسته بهره ببرند.

رییس کمیسیون گردشکری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز، حمایت مالی شهرداری از این هنرمندان را برای اجرای مطلوب جشنواره و خلق آثار ارزشمند ضروری دانست و افزود: این رویداد علاوه برجذب گردشگر، سبب ارتقا جایگاه هنری و فرهنگی شهر شیراز در کشور خواهد شد.

۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۲:۴۸

دیدگاه های شما