امروز: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز درمورد روز آتش نشان

گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز درمورد روز آتش نشان

هفتم مهرماه بمناسبت روز آتش‌نشان مهمان جمع صمیمی آتش‌نشانان شیراز بودیم.
درود بر همت و ایثار جوانان آتش‌نشانان که همواره شهر از تلاششان آرام است.
آتش‌نشانان شیراز سال سختی را تاکنون پشت سر گذاشته‌اند از سیل فروردین تا آتشی سوزی ارتفاعات، هتل آسمان و حریق بزرگ در برخی کارگاه‌ها و واحد‌های صنعتی و هزاران ماموریت ریز و بزرگ دیگر!
شورای اسلامی شهر شیراز، ایمن سازی شهر را مهمترین سیاست خود در حوزه پدافند غیرعامل و کاهش آسیب‌ها قرار داده و می‌کوشد در کنار توسعه آموزش‌های شهروندی و تخصصی با تصویب سیاست‌های الزام‌آور هرگونه توسعه و عمران در بخش شهری یا مسکن را ملزم به استفاده از سیستم‌های ایمنی در حوزه‌های اطفا حریق و تامین ایمنی کند.
علاوه بر این احداث، توسعه و تجهیز ایستگاه‌های آتش نشانی مطابق با استانداردهای جهانی و فناوری‌های نوین همچون به کارگیری ربات‌ها و پهبادهای آتش نشان نیز در سیاست‌ها دنبال می‌شود. آتش نشانی شیراز در سالیان اخیر موفقیت‌های بزرگی را رقم زده که عمدتا از دید شهروندان پنهان مانده که نمونه مهم آن اطفای حریق در واحد صنعتی تولید فومهای صنعتی روز یکشنبه ششم مهرماه جاری بود که می‌توانست فاجعه بزرگی را به دنبال داشته باشد.
بخشی قابل توجهی از موفقیت‌های آتش‌نشانان در ماموریت‌های محوله حاصل اعتماد مدیریت شهری به مدیر جوان و لایق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز مهندس قانع است؛ تجربه‌ای موفق از واگذاری مسئولیت‌ها به جوانان.
خدا قوت بر مردان پاد آتش!

۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۳:۳۱:۱۹

دیدگاه های شما