امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی مساعدت مالی به تیم‌های فوتبال فجر و قشقایی شیراز در کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر

نود و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با سه دستور کار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در نخستین دستور کار این جلسه، با انتخاب اعضا، دکتر علی ناصری به عنوان نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در سومین سال فعالیت شورای پنجم انتخاب شد.
دکتر احمد تنوری ریاست این کمیسیون را بر عهده دارد و انتخاب سخنگوی کمیسیون نیز به جلسه آینده موکول شد.

** بررسی مساعدت مالی به فجر و قشقایی

در دومین دستور کار، طرح یک فوریتی پیشنهاد مساعدت به تیم‌های فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر احمد تنوری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با بیان اینکه حمایت از تیم‌های ورزشی از جمله اختیارات و وظایف شورای اسلامی و شهرداری است، گفت: با توجه به آثار مثبت برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در شهر شیراز، حمایت از این تیم‌های ورزشی، در راستای ایجاد شور و نشاط و سرزندگی جامعه شهری و پرکردن اوقات فراغت برای شهروندان و همچنین ایجاد سلامت روانی و اجتماعی و رونق اقتصاد شهری صورت می‌گیرد.
وی در عین حال تأکید کرد که کمک‌های شورا و شهرداری می‌بایست مشروط به تعیین تکلیف موضوع امتیاز تیم‌های ورزشی باشد تا با انتقال احتمالی امتیاز، سرمایه‌های مادی و معنوی در این حوزه هدر نرود.
دکتر علی ناصری نیز تأکید کرد: درست است که از محل اعتبارات شهرداری برای این دو تیم فجر شهید سپاسی و شهید قشقایی هزینه می‌شود اما باید در نظر داشته باشیم که در صورت صعود این تیم‌ها، آورده‌ی مضاعفی برای شهر ایجاد خواهد شد.
محمدتقی تذروی هم با یادآوری استقبال پرشور شیرازی‌ها از فوتبال در سال‌های دورتر، گفت: وقتی تیم‌های مطرح کشور برای مسابقه با نمایندگان شیراز در لیگ برتر فوتبال به شیراز می‌آمدند، حال و هوای بسیار خوبی در بین ورزش‌دوستان شهر ایجاد می‌شد؛ ضمن اینکه از نظر اقتصادی نیز به چرخش خوبی منجر می‌شد.

** توپ فجر و قشقایی در کمیسیون برنامه و بودجه

پس از مذاکرات اعضای کمیسیون و موافقت آن‌ها برای کمک به این تیم‌ها، مقرر شد که پس از تعیین مبلغ و کد اعتباری لازم در بودجه شهرداری از سوی کمیسیون برنامه و بودجه‌ی شورا، موضوع در صحن علنی شورا مورد بررسی و رأی‌گیری قرار گیرد.

** لایحه جامع حمایت از ورزش در شیراز تهیه می‌شود

همچنین دکتر احمدرضا دستغیب نیز در ادامه با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف لایحه جامع حمایت از ورزش، تأکید کرد که اقدامات در این زمینه می‌بایست در چهارچوب سیاست‌های جامع صورت گیرد.
بر پایه تصمیم اعضای این کمیسیون، لایحه جامع حمایت از ورزش پس از بررسی توسط نمایندگان شورا، شهرداری و اداره کل وزرش و جوانان در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت.

** مشارکت شهرداری در بزرگداشت حافظ پس از انعقاد تفاهم‌نامه رسمی

اما در بخش پایانی، نامه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر برآورد هزینه 740 میلیون ریالی هفته بزرگداشت حافظ مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر سید عبدالرزاق موسوی در این باره ضمن تأکید بر سیاست شورا مبنی بر افزایش تعامل با نهادهای مختلف، تصریح کرد: طبق آیین‌نامه هرگونه کمک به سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر، الزاماً می‌بایست پس از انعقاد تفاهم‌نامه مشخص و دوسویه باشد.
در پایان بررسی این دستور نیز با توجه به عدم اطلاع از جزئیات این برنامه و همچنین عدم آگاهی نسبت به میزان سهم هرکدام از از دستگاه‌ها در برگزاری مراسم بزرگداشت حافظ، اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند که موضوع در کارگروه تخصصی با حضور نمایندگانی از ادارات کل فرهنگ و ارشاد و میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین کمیسیون‌های فرهنگی و گردشگری و سازمان فرهنگی شهرداری، بررسی شود.
خروجی این کارگروه تخصصی از سوی شهرداری برای بررسی نهایی در صحن شورا، ارائه خواهد شد.

انتهای گزارش/

۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۸:۳۶:۵۸

دیدگاه های شما