امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر دودمان: مدیریت کارآمد، شهروند توانمند و اقتصاد پویا، افق شیراز هوشمند است

دکتر دودمان: مدیریت کارآمد، شهروند توانمند و اقتصاد پویا، افق شیراز هوشمند است

رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، افق شیراز هوشمند را جایی برای زندگی سلامت وشاد با محیط زیست حفاظت شده، رفت وآمد روان، مدیریت کارآمد، شهروندانی توانمند و اقتصادی پویا دانست.

به گزارش روابط عمومی و اموربین ااملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«لیلا دودمان» گفت: امروزه با گسترش تکنولوژی، تغییر مدل‌ها، توقعات مردم از شهر و شهرنشینی و با افزایش تعاملات جهانی از طریق سیستمهای مجازی، نیاز به هوشمند‌سازی هر روز بیشتر از قبل احساس می‌شود.
رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر، شیراز را قطب الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور برشمرد و افزود: با توجه به هدف نهایی مدیریت کلان شهری، بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه شهری پایدار، می‌بایست به سوی ایجاد شهر هوشمند گام برداریم.
وی با تاکید براین که امروزه باید شهر هوشمند رایک الزام بدانیم نه امکان، تصریح کرد: امروزه هوشمند‌سازی شهری و ایجاد شهر الکترونیک به عنوان راهکار بی‌بدیل حل معضلات شهری مورد توجه شهرسازان و مدیران شهری است؛ این روش با هدف صرفه‌جویی در منابع، زمان و انرژی برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان انجام می‌شود. 
دکتر دودمان ادامه داد: نیازهای مردم در هوشمند‌سازی شهرها باید در ۲ سطح خرد و کلان در نظر گرفته شود، در همین راستا نیاز است که اطلاعات در زمان درست به دست مسئولان مربوطه برسد.
وی افزود: اقتصاد هوشمند، شهروند هوشمند، حمل ونقل و جا به جایی هوشمند، زندگی هوشمند، حکمرانی هوشمند و محیط هوشمند ارکانی هستند که در پیاده‌سازی شهر هوشمند با هدف غایی نقش بسزایی دارند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز، همکاری علمی، جهانی و ملی، بهره وری، نوآوری و کارآفرینی، جامعه همه شمول (سالمند ، کودک و...)، خلاقیت، آموزش مبتنی بر علوم روز، دسترسی از طریق مدلهای مختلف حمل ونقل، حمل ونقل پاک و ITS، فرهنگ سرزنده و فعال، تقویت ایمنی و امنیت، تقویت زندگی سالم، دولت الکترونیک و ICT، شفافیت و دسترسی داده های ملی، سیاست بر اساس عرضه و تقاضا، ساختمان های سبز ، انرژی سبز و برنامه ریزی سبز را  اجزای ارکان ذکر شده عنوان کرد.
وی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل این کمیسیون و کمیته‌های راهبردی زیر مجموعه و همکاری شهرداری، شیراز به عنوان شهر هوشمند برتر کشور معرفی شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۳:۲۰

دیدگاه های شما