امروز: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارشی از بازدید اعضای شورای شهر شراز از موکب احمد بن موسی (ع) در شلمچه

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، گزارش این هفته خود را به سفر تعدادی از اعضای این شورا به شلمچه و بازدید از موکب احمد بی موسی(ع) اختصاص داد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز متن گزارش سعید نظری در ادامه می‌آید:
ایام پیاده‌روی اربعین به روزهای آخر خود نزدیک می‌شود و زائران کربلا در حال بازگشت به کشور هستند.
با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز بخشی از تجهیزات و پرسنل شهرداری شیراز با همراهی خیران شهر در قالب موکب احمد بن موسی(ع) به مرز شلمچه اعزام شده و در حوزه‌های اسکان زائران، حمل و نقل زوار، ایمنی و مقابله با حوادث، مدیریت پسماند و پاکسازی مسیر و امور فرهنگی در حال ارائه‌ی به زائران هستند.
در دو روز گذشته به همراه جمعی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر شیراز از منطقه مرزی شلمچه بازدید و در دو جلسه مشترک با شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای آبادان و خرمشهر، روند خدمات رسانی به زائران در ایام اربعین را بررسی کردیم.
وجود قریب به ۲۸۰ پاکبان شهرداری شیراز که بصورت داوطلبانه به منطقه اعزام شده بودند و جمع آوری بیش از ۸۰ تن زباله در شبانه روز و نیز فعالیت قریب به یکصد دستگاه اتوبوس به منظور ارائه سرویس حمل و نقل به زائران در کنار ارائه خدمات اسکان و پذیرش زائران اربعین، رضایتمندی هموطنان و در عین حال برنامه ریزی مشخصی برای حفظ محیط زیست و سلامت زائران در منطقه مرزی شلمچه و شهرهای آبادان و خرمشهر به همراه داشته است.
حضور تیم های امدادی آتش نشانی شهرداری شیراز نیز برای مقابله با هرگونه حادثه اعم از حریق در موکب‌ها و تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در منطقه، امنیت زائران را افزایش داده است.
بازدید وزیر کشور از موکب شهرداری شیراز و ابراز رضایت و تمجید استاندار خوزستان از موکب احمد بن موسی (ع) شهرداری شیراز حاکی از مدیریت خوب معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز به خصوص برای هم‌وطنانی است که از مرز شلمچه برای رسیدن به کربلای معلی تردد می‌کنند.
جا دارد از مدیرکل خدمات شهری، مدیر سازمان حمل مسافر، مدیر سازمان مدیریت پسماند و مدیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز و همه همکارانشان که در ارائه خدمات به زائران شبانه روز تلاش می‌کردند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.

۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۱:۱۰

دیدگاه های شما