امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: صیانت از فرهنگ غنی شهر شیراز در اولویت فعالیتهای شورای شهر و شهرداری است

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه فرهنگ وغدمت تاریخی شهر شیراز همواره به عنوان مفاهیمی شناخته شده در سطح جهانی شناخته شده است، تاکید کرد: صیانت از فرهنگ غنی شهر شیراز در اولویت فعالیتهای شورای شهر و شهرداری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر نواب قائدی با حضور در برنامه رادیویی شهر و شهروند با تاکید بر گسترش زیرساختهای فرهنگی در شهر شیراز تصریح کرد: شورای اسلامی شهر شیراز و مدیریت شهری، با نگاهی شهروند محور و برنامه ریزی های مدون، حرکت در مسیر ایجاد و توسعه زیرساختهای فرهنگی را در اولویت اصلی برنامه های خود دارند و این روند، با جدیت هرچه تمام دنبال خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز پروژه در حال احداث پردیس سینمایی جوان را یکی از پروژه های فرهنگی شهرداری و در راستای توسعه زیرساختهای فرهنگی عنوان کرد و افزود: این پردیس سینمایی شامل 10 سالن سینما، 2 سالن آمفی تئاتر و کلاسهای آموزشی و گالری، با زیربنای 8000 متر مربع است.

قائدی با اشاره به ساخت و بهره برداری از دو فرهنگسرای بزرگ مقیاس در شمال و جنوب شهر شیراز، افزود: فرهنگسرای حکمت در شهرک گلستان و فرهنگسرای محمد بهمن بیگی در شهرک فرزانگان با هدف ارائه خدمات فرهنگی و گسترش و توسعه سرانه فرهنگی افتتاح شده اند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اشاره به پروژه های عمرانی در حال احداث شهرداری شیراز، بیان داشت: در زمان شروع به کار شورای پنجم، تعدادی پروژه در سطح شهر در حال اجرا بودند که رسالت شورای شهر و وظیفه انسانی ما ایجاب می کرد که در وهله اول این پروژه ها را تکمیل و به بهره برداری برسانیم چراکه سرمایه های شهر و مردم صرف اجرای این پروژه ها شده بود.

وی گفت: پروژه های تقاطع غیر همسطح شهدای گلشن و تقاطع غیر همسطح شهدای انقلاب(جوادیه) از جمله این پروژه ها هستند.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه در شروع به کار شورای پنجم نیز پروژه های مهمی چون تقاطع غیر همسطح دکتر خدادوست گلنگ زنی و به مرحله اجرا درآمد، گفت: تمام تلاشمان بر این است این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

نواب قائدی با تصریح بر اینکه نگاه شورای شهر نسبت به تقاطع های غیر همسطح متفاوت از گذشته است، گفت: سعی داریم این تقاطع های غیر همسطح، حوزه پیرامونی شهر را در برگیرند.

وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک در محورهای اصلی و ورودیهای شهر و همچنین تکمیل رینگ پیرامونی شهر حائز اهمیت است، گفت: تقاطع های غیر همسطح محمد بهمن بیگی(مهدیه امیرکبیر) و شهید رودکی و در ادامه آن بزرگراه مهدیه در راستای تکمیل رینگ پیرامونی شهر در دست اجرا می باشند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه اجرای پروژه های انسان محور را در راستای تعاملات اجتماعی بین مردم، مهم برشمرد و ادامه داد: در این زمینه پروژه هایی اجرا و یا در دست اجرا می باشند که پروژه پیاده راه بلوار شهید مصلی نژاد و پروژه در حال احداث پیاده راه عفیف آباد از پروژه های انسان محور می باشند.

قائدی توجه به نیازهای روزمره شهروندان و محله های سطح شهر را نیز برای شورا و شهرداری مهم قلمداد کرد و افزود: در این راستا پروژه های متعددی نظیر زیرسازی و روکش آسفالت محله ها، کانیوگذاری و جدول گذاری، لوله گذاری آبهای سطحی و... از سوی شهرداریهای مناطق در سطح محله های شهر در حال اجرا می باشند.

۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۱:۱۴

دیدگاه های شما