امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

آغاز بهره‌برداری از پروژه دوچر‌خه‌های هوشمند اشتراکی شیراز تا پایان آبان‌ماه

به گفته‌ی نایب رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز، پروژه سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد ناوگان دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند روز سه‌شنبه 28 آبان‌ماه افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سینا بنی‌زمانی با اعلام این خبر گفت: پروژه ایجاد ناوگان دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ارزش حدود 116 میلیارد تومان در شیراز عملیاتی خواهد شد.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، در ابتدای آغاز به کار این پروژه، تعداد یک هزار دستگاه دوچرخه و 30 ایستگاه جانمایی شده در هسته مرکزی شهر و محل تجمع عمده سفرهای کوتاه و میان‌مسافت رونمایی خواهد شد که طبق جدول زمانی تهیه‌شده این تعداد طی ۵ سال به 10 هزار دوچرخه و 250 ایستگاه در همه سطح شهر شیراز خواهد رسید.
بنی‌زمانی با اشاره به کاهش شدید سهم دوچرخه در سفرهای درون‌شهری شهر شیراز از 20 درصد در سال‌های ابتدایی دهه 60 به 1.3 درصد در سال 94، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که آمار بالای سفرهای در حال انجام با خودروهای شخصی کلانشهر شیراز را در دهه بعدی شمسی با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد کرد که متأسفانه نشانه‌های اولیه و نگران‌کننده آن مشهود است.
وی ترغیب شهروندان به استفاده از حمل‌و‌نقل فعال (Active transportation) به موازات گسترش پیاده‌راه‌ها و در راستای سیاست‌های عملیاتی شورای پنجم در زمینه دستیابی به هدف کلان افزایش انسان‌محوری را از جمله اهداف اجرای پروژه دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند دانست و افزود: احیای فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان پایدارترین گزینه حمل‌ونقلی در سفرهای درون‌شهری برای شورای شهر شیراز اهمیت ویژه‌ای دارد.
به گفته‌ی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای شهر شیراز، در سال 98 اختصاص اوراق مشارکت به ارزش 600 میلیارد تومان به خط دو مترو و انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری در زمینه دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند، دو اقدام مهم در حوزه تامین مالی و سرمایه‌گذاری است که منجر به اجرایی‌شدن راهبرد انسان‌محوری شورای پنجم در حوزه حمل و نقل می‌شود.
انتهای خبر/

۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۰:۳۰

دیدگاه های شما