امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دهقانی: طرح باغ موزه موسیقی در کمیسیون گردشگری شورای شیراز بررسی شد

دهقانی: طرح باغ موزه موسیقی در کمیسیون گردشگری شورای شیراز بررسی شد

رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هشتاد و هشتمین جلسه کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی طرح باغ موزه موسیقی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» گفت: طراحی ساختمان و فضای این پروژه توسط بخش خصوصی و تولید محتوا و ساخت اِلمان توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری انجام می‌شود.
دهقانی از انتخاب باغ ملی واقع در چهار راه حافظیه به عنوان مکان پیشنهادی برای این پروژه خبرداد و افزود: بازآفرینی و بهبود فضای پرآسیب باغ ملی از دلایل انتخاب این مکان است.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز، احیای فضای اجتماعی باغ ملی، افزایش سرانه فضاهای جاذب گردشگر و تقویت ارتباط شهر، شهروند و هنرمندان را از مهم‌ترین اهداف این پروژه برشمرد.
دهقانی با اشاره به اینکه باغ ملی دارای سرمایه غنی از درختان ارزشمند و اصیل سرو است از شناسنامه‌دار کردن درختان و حفظ آنها خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت پوشش گیاهی این مجموعه، طراحی این پروژه، کمترین دخل و تصرف را در فضای سبز باغ ملی اعمال می‌کند و حتی ارتفاع سازه‌ها کمتر از درختان سرو در نظر گرفته شده است.
رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز، محتواسازی این مجموعه را شامل المان‌های تعاملی و آموزشی عنوان کرد و گفت: تندیس‌هایی از هنرمندان عرصه موسیقی، تئاتر و معرفی آنان در این مجموعه نصب می‌شود.
وی گفت: المان‌های تعاملی شامل صندلی موسیقی، راهرو صدا، دوچرخه موسیقی و راه پیانو است که این المانها به طور کامل توسط هنرمندان شیرازی ساخته و این سازه‌ها ترکیبی از هنرهای تجسمی و تکنولوژی محسوب می‌شوند.

۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۲:۴۶:۲۳

دیدگاه های شما