امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و نهمین جلسه صحن علنی شورای شهر شیراز/ اصرار شورا بر مصوبه ساماندهی دکل‌های مخابراتی

در حالیکه مصوبه شورای شهر شیراز در خصوص ساماندهی دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی با ایراد فرمانداری شیراز مواجه شده بود، اعضای این شورا با استناد به برخی مواد قانونی، بر مصوبه پیشین خود اصرار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، یکصد و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز امروز چهارشنبه 22 آبان‌ماه برگزار شد که ده دستور کار مورد بررسی قرار گرفت.
بر پایه این گزارش، در ابتدای جلسه علنی امروز گزارش شهرداری شیراز در حوزه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی قرائت شد؛ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در این گزارش اعلام کرده که بالغ بر 33 هزار برنامه فرهنگی برای افزون بر یک میلیون و 180 هزار شهروند شیرازی اجرا شده است. 
اعضای شورای شهر شیراز پیرامون ایراد فرمانداری شهرستان شیراز در خصوص مصوبه آیین‌نامه ساماندهی دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی در شهر شیراز، موضوع را جهت بررسی مجدد به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا ارجاع دادند.
در ادامه جلسه علنی امروز، متمم بودجه سال 1398 شورای شهر شیراز به مبلغ چهل میلیارد ریال به تصویب رسید.
طرح کمیسیون تازه تأسیس هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورا در خصوص شرح وظایف این کمیسیون به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک ارجاع داده شد.
همچنین در پی ایراد فرمانداری شهرستان شیراز به مصوبه افزایش سقف اختیار شهردار شیراز در جهت هزینه‌کرد مواد 16 و 17 بودجه شهرداری، اعضای شورا با استناد به قانون بر مصوبه‌ی پیشین خود اصرار کردند.
اعضای شورا در بررسی لایحه شهرداری شیراز در خصوص برگزاری مناقصه محدود به منظور اتمام پروژه تجاری-تفریحی هرمزگان، به شهرداری شیراز اجازه دادند که نسبت به برگزاری مناقصه عمومی تکمیل این پروژه برابر آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به سایر کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها، اقدام کند.
در ادامه این جلسه، نوذر امامی -رئیس کمسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز- به عنوان ناظر موضوع ماده 6 آیین‌نامه نحوه نظارت بر دفاتر تسهیل‌گری و خدمات نوسازی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی، انتخاب شد. 
اعضای شورا همچنین طرح کمیسیون شهرسازی و معماری شورا را برای برگزاری جشنواره معمار شیراز برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال کردند.
لایحه شهرداری شیراز مبنی بر استفساریه شورا در خصوص مصوبه پیشین شورا در موضوع اوراق بستانکاری مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس مذاکرات اعضای شورا چنین تفسیر شد که درصدهای مندرج در بند دوم آن مصوبه، از مأخذ کل ثمن معاملات موضوع قسمت الف بند یک مصوبه (پرداخت ابتدایی، پرداخت در زمان انتقال سند و پرداخت در زمان تحویل ملک) محاسبه شود.
اعضای شورا همچنین در بررسی لایحه شهرداری شیراز در خصوص اذن انتفاع یک قطعه زمین به مساحت 6 هزار و 400 مترمربع واقع در میدان احسان پشت ایستگاه مترو جهت ساخت سالن ورزشی بانوان شماره 2 به اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس با حفظ مالکیت شهرداری، با اشاره به برخی مغایرت‌های قانونی، با پیشنهاد ارجاع این لایحه به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا با قید اینکه حداکثر ظرف دو هفته جهت بررسی به صحن علنی بازگردد، موافقت کردند.
همچنین دو دستور کار طرح جمعی از اعضای شورا در خصوص نحوه ساماندهی متکدیان و لایحه شهرداری شیراز در خصوص نرخ خدمات فرهنگی، اجتماعی، هنری، گردشگری، مشاوره‌ای، تبلیغاتی و ورزشی شهرداری شیراز به جلسه آینده صحن علنی شورا، موکول شد.
انتهای پیام/

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۳۵:۰۳

دیدگاه های شما