امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین شورای شهر شیراز، شهرداری و فرهنگ و ارشاد فارس

تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری شیراز و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در تفاهم‌نامه سه جانبه که در ابتدای یکصد و دوازدهمین جلسه صحن علنی این شورا به امضا رسید، همکاری و مشارکت در جهت برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری و اجرای اقدامات مشترک در جهت ارتقای شاخص‌های حوزه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی در شهر شیراز، مورد توافق سه طرف قرار گرفت.

** شورای شهر درباره هماهنگی دستگاه‌های مختلف در ارائه خدمات تکلیف قانونی دارد

«سید عبدالرزاق موسوی» پس از امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به وظیفه‌ی شورای اسلامی شهر شیراز در ایجاد هماهنگی و تعامل با سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، گفت: قانون، شورای اسلامی شهرها را به عنوان هماهنگ‌کننده دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی در حوزه ارائه خدمات به شهروندان می‌شناسد و بر اساس این وظیفه ما نیز در سال سوم فعالیت شورای شهر شیراز تعامل با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف شهری و استانی و استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی انعقاد تفاهم‌نامه را یکی از راهکارهای تنظیم و توسعه‌ی روابط مدیریت شهری و نهادها و دستگاه‌های مختلف دانست و افزود: هدف اصلی ما از انعقاد تفاهم‌نامه‌ها ایجاد فضایی برای بهبود خدمات به مردم است که امیدواریم این سیاست در این زمینه مؤثر واقع شود.
موسوی با اشاره جایگاه کلان‌شهر شیراز در حوزه فرهنگ و هنر، گفت: در همین راستا شورای شهر شیراز اولین تفاهم‌نامه خود را با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به امضا رسانده و انشاءالله تفاهم‌نامه‌های بعدی با چند دستگاه دیگر نیز در حال پیگیری و تنظیم است.

** تفاهم‌نامه سه‌جانبه در حوزه فرهنگ و هنر شیراز، کم‌نظیر است

بر پایه این گزارش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این جلسه از اعضای شورا به دلیل نگاه عالمانه، هنرمندانه و همراه با حوزه فرهنگ و هنر استان پهناور فارس تقدیر کرد.
«صابر سهرابی» با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای شهر و شهرداری شیراز در تاریخ کم‌نظیر است، تصریح کرد: این تفاهم‌نامه بسترهای خوبی برای توسعه فرهنگ و هنر را رقم می‌زند.
وی ادامه داد: یکی از محورهای مهم شعار شورای پنجم، توجه به فرهنگ و هنر است که با فعالیت‌هایی که در حوزه‌ی زیرساخت‌های فرهنگی در شهر شیراز صورت گرفته است این مهم به منصه ظهور رسیده و پیش‌بینی ما این است که در ادامه نیز روند بهتری خواهد داشت.
سهرابی با اشاره به سیاست‌گذاری رییس جدید شورای اسلامی شهر شیراز، خاطرنشان کرد: آقای موسوی هم قبل از انتخاب و هم پس از انتخاب به عنوان رئیس شورا بر انعقاد تفاهم‌نامه بین دستگاه‌های متولی شهر به ویژه حوزه‌های فرهنگی تاکید داشتند که خوشبختانه امروز محقق شده است.
وی با اشاره به پیشینه‌ی تاریخی و ارزشمند شیراز در عرصه‌ی فرهنگ و هنر، بیان داشت: وقتی در کلان‌شهر شیراز قدرت‌ها در کنار یکدیگر حضور پیدا کنند، آثار ماندگاری در تاریخ ثبت می‌شود و مطمئن هستیم این هم‌افزایی کم‌سابقه به توسعه و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری شهر شیراز منجر خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در پایان اظهار امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه به برگ زرینی برای هنرمندان در شهر شیراز و امید و امیدآفرینی برای آنها تبدیل شود.
انتهای خبر/

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۹:۱۸

دیدگاه های شما