امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تصویب سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های اساسی شورای اسلامی شهر شیراز برای دو سال آینده

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای اسلامی شهر شیراز در اخرین جلسه علنی خود به سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های پیشنهادی هیات رییسه برای دو سال آینده رای مثبت داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سعید نظری» با بیان اینکه این سیاست‌ها پیش از تصویب در صحن علنی در کمیسیون تلفیق و هماهگی امور دستگاههای اجرایی این شورا بررسی شده بود، گفت: مبنای رویکردی این سیاست‌ها شفافیت و توجه به توسعه شهری بر اساس الگوهای توسعه انسان محور است.   

وی ادامه داد: تكميل و راه اندازي سامانه جامع مصوبات شورا با هدف دسترسی آسان شهروندان به مصوبات و در راستای شفاف سازی از مهمترین سیاست و راهبرد این شوراست.

به گفته نظری تقويت همكاري ميان كميسيون هاي شورا به منظور تسريع در روند پيگيري دستور كارهاي مشترك، تقويت اصل پاسخگويي شورا و شهرداري به شهروندان، با تاكيد بر تكريم ارباب رجوع و رعايت شفافيت، فراهم کردن امكان ارتباط اعضاي شورا به سيستم اتوماسيون گام و سرا به منظور نظارت بیشتر بر شهرداری شیراز، ارتقاء سرمايه انساني شاغل در شوراي اسلامي شهر شيراز؛ از طريق آموزش مستمر و به روزكردن نظام اداري و خدماتي شورا از مهمترین سیاستهایی است که این شورا برای دوسال پایانی عمر خو مدنظر قرار داده است.

وی از تهيه ساختار سازماني و شرح وظايف تفصيلي كاركنان شوراي اسلامي شهر شيراز خبر داد و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در سیاست‌های مصوب خود بر ضرورت تقويت همكاري با سازمانها و نهادهاي خدمات رسان شهرستان و استان از جمله تنظيم و مبادله تفاهمنامه، تلاش در جهت استفاده كامل از ظرفيت قانون شوراها بويژه شرح وظايف شوراي اسلامي شهر موضوع ماده 80 قانون شوراها تاکید کردند.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: ساماندهي و تقويت بخش كارشناسي و مشاوره اي شوراي اسلامي شهرشيراز، تقويت بعد نظارتي شورا با پيش بيني سازوكارهاي مناسب، تقويت مركز پژوهش ها و كميسيونهاي تخصصي شوراي اسلامي شهرشيراز، تعيين اولويتهاي شورا و تمركز فعاليت و تلاش كميسيون هاي تخصصي در انجام آنها و ارائه گزارش مستمر فعاليت هاي شوراي اسلامي شهرشيراز به شهروندان از دیگر اولویتهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز است.

انتهای خبر/

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۵:۳۲

دیدگاه های شما