امروز: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز درباره ساماندهی شرکتهای حمل متوفی

گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز درباره ساماندهی شرکتهای حمل متوفی

آیین‌نامه ساماندهی شرکت‌های حمل و نقل اجساد و متوفی در شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید.

به دنبال اعتراض مکرر شهروندان نسبت به کیفیت خدمات و قیمت آمبولانس‌های حمل و نقل اجساد و متوفی و به منظور جلب رضایت همشهریان عزیز در سه موضوع کیفیت خدمات، قیمت و حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و نیز بهبود شرایط جذب سرمایه‌گذار در این زمینه، شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری را ملزم به ارائه آیین‌نامه ساماندهی شرکت‌های حمل و نقل اجساد و متوفی کرده بود.
لایحه ارائه شده توسط شهرداری شیراز پس از بررسی‌های فنی و حقوقی در کمیسیون سلامت، محیط زیست، خدمات شهری، کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی و کمیسیون عمران و حمل و نقل به صحن علنی شورای شهر ارجاع و در اخرین جلسه به همراه جدول قیمت‌گذاری به تصویب رسید.
بر اساس این آیین‌نامه شرکت‌های متقاضی ارائه خدمات حمل و‌نقل متوفی از این پس با نظارت سازمان ارامستانهای شهرداری شیراز با اخذ مجوز و تایید صلاحیت‌های فنی و بهداشتی، در بهشت احمدی مستقر شده و‌ مطابق این آیین نامه فعالیت می‌کنند و در این ایین نامه برای شهرداری شیراز و شرکت‌های مربوطه وظایف مشخصی تعیین شد.
نرخ‌گذاری خدمات بر عهده شورای شهر خواهد بود و سازمان ارامستان‌های شهرداری شیراز ضمن نظارت بر کیفیت خدمات، می‌بایست خدماتی همچون تامین پارکینگ و ارائه کارواش بهداشتی و استاندارد را در اختیار امبولانس‌های حمل متوفی قرار دهد.
در این آیین‌نامه بر ضرورت حفظ و ارتقای استانداردهای بهداشتی مطابق آیین نامه‌های وزارت بهداشت تاکید شده است.
امیدوارم با اجرای این آیین‌نامه رضایت شهروندان عزیز جلب شود. متقاضیان سرمایه‌گذاری هم می‌توانند برای دریافت شرایط به سازمان ارامستان‌های شهرداری شیراز مراجعه کنند.
متن کامل این آیین‌نامه پس از تایید هیات تطبیق و ابلاغ از سوی رییس شورای شهر شیراز در پایگاه اطلاع رسانی این شورا قابل دسترسی خواهد بود.
انشالله که هیچ‌گاه داغ عزیزانتان را نبینید اما بدانیم مرگ در کمین همه ماست.
#سعید_نظری 
#سخنگوی_شورای_اسلامی_شهر_شیراز
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۰:۱۲:۳۰

دیدگاه های شما