امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی مطرح کرد؛ بزرگراه خلیج فارس پروژه‌ای ماندگار برای ارزش‌بخشی به ورودی شرقی شیراز

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز معتقد است پروژه‌ی بزرگراه خلیج فارس پروژه‌ای ماندگار است که در بهبود وضعیت ورودی شرقی کلان‌شهر شیراز تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، دکتر نواب قائدی در حاشیه بازدید از پروژه بزرگراه خلیج فارس با تصریح بر اینکه ورودی های شهر نقش مهمی در برجسته ساختن تصویر شهر ایفا می‌کنند، گفت: باید تلاش کرد تا مبادی ورودی شهر تصویری خوشایند از شهر در ذهن مسافران و گردشگران ایجاد کنند و بزرگراه خلیج فارس یکی از پروژه‌های در دست اجرا در این راستا است که در ارزش‌بخشی به ورودی شرقی کلان‌شهر شیراز تاثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه تلاش اعضای شورای شهر شیراز بر این است که پروژه‌های عمرانی در راستای اهداف شورای پنجم در سطح شهر اجرا شوند، افزود: اصلاح ورودی‌های شهر و تکمیل رینگ پیرامونی آن، از جمله این اهداف است. 

این عضو شورای شهر با اشاره به نامناسب بودن ورودی شرق شیراز، بیان داشت: اگرچه سالیان قبل شاهد عملیات روکش آسفالت در این معبر مهم و پرتردد بودیم، اما به دلیل زیرسازی نامناسب، بار دیگر شاهد نشست‌های گسترده و موضعی در سطح معبر بودیم.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اشاره به استفاده از رویه بتنی RCC در اجرای پروژه بزرگراه خلیج فارس، گفت: طرح روسازی به روش بتن RCC کاری زیربنایی و اساسی است که در احداث بزرگراه خلیج فارس از این روش استفاده میشود.

قائدی با اشاره به اینکه در فاز اول این پروژه حدود 2/2 کیلومتر از بزرگراه در قسمت کندرو اجرا شده است، افزود: در حال حاضر نیز عملیات احداث تندرو به طول 2 کیلومتر در حال اجرا است.

وی افزایش عمر روسازی، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، کاهش هزینه‌های اجرا، کاهش خرابی‌های روسازی راه بر اثر بارهای اعمال شده، تسهیل در تردد وسائط نقلیه، آرامش خاطر شهروندان وساماندهی و زیباسازی ورودی شرقی شیراز را از جمله مزایای اجرای این پروژه برشمرد و افزود: 14 و نیم متر عرض تندرو، 12 متر عرض کندرو، 3 متر عرض رفوژ، 2 متر عرض مسیر دوچرخه‌سواری و 21 متر عرض حریم سبز این پروژه است.

** پروژه خلیج فارس، پروژه‌ای ماندگار برای شیراز می‌شود

مهندس اسماعیل صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز با اشاره به اهمیت ساماندهی ورودی شرقی شهر شیراز، احداث بزرگراه خلیج فارس را متناسب با نیاز و وجهه شهر شیراز قلمداد کرد و گفت: تمام تلاشمان بر این است تا این پروژه به نحوی اجرا شود که زیبنده کلانشهر شیراز باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه در اجرای این پروژه هم بحث راهسازی به صورت اصولی و استاندارد و هم بحث زیبایی بصری ورودی شرق شیراز مد نظر است، ابراز امیدواری کرد: با عملیات عمرانی و فنی که در  پروژه بزرگراه خلیج فارس صورت می گیرد، این پروژه، پروژه‌ای ماندگار و خوب برای شهر شیراز باشد.

انتهای خبر/

۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۰۹:۰۵:۳۶

دیدگاه های شما