امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهرشیراز در مراسم تجلیل ازکارکنان شهرداری: وضعیت نیروهای شرکتی یک‌بار برای همیشه روشن شود

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از پیگیری برای تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در شورای عالی استان‌ها و مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی در مراسم تجلیل از کارکنان پرتلاش شهرداری شیراز، با تقدیر از توجه این دستگاه به تکریم کارکنان خود، اظهار داشت: ما نیز در شورای شهر شهرداری شیراز را برای خدمت به کارکنان خدوم و صدیق شهروندان، حمایت کرده و خواهیم کرد.
وی توفیق خدمت را بزرگترین نعمت خداوند به انسان توصیف کرد و افزود: خدمت به مردم به قالب خاصی محدود نمی‌شود و هر کسی در هر زمان و مکانی می‌تواند به سهم خود به هم‌نوعان خود خدمت کند؛ بنابراین توفیق خدمت فرصت ارزشمندی است که باید توسط همه ما غنیمت شمرده شود.
موسوی با تأکید بر اینکه پُست‌ها و القاب و عناوین اعتبار مردمی و منزلت خدایی ایجاد نمی‌کند، اضافه کرد: آنچه که موجب اعتبار است خدمت خالصانه است و با این تعریف یک پاکبان می‌تواند به جایگاهی برسد که شهردار، رئیس شورا یا هیچ مدیر دیگری به چنان جایگاه ارزشمندی نرسند.
رئیس شورای شهر شیراز با اشاره به تلاش شهرداری در خصوص افزایش حقوق کارکنان این دستگاه، بیان داشت: اگرچه این افزایش حقوق، بار مالی سنگینی به مدیریت شهری تحمیل می‌کند اما در مقابل زحمات کارکنان خدوم شهرداری شیراز و به ویژه با توجه به مشکلات معیشتی فعلی، یک وظیفه ضروری بوده است.
نایب رئیس شورای عالی استان‌ها در بخش پایانی اظهارات خود از تلاش‌های این نهاد ملی برای تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها در مجلس خبر داد و اضافه کرد: ما  در حال پیگیری هستیم که برای یک بار باب نیروهای شرکتی شهرداری بسته شود و وضعیت همه‌ی نیروهای شرکتی روشن شود.
موسوی در پایان با اظهار امیدواری برای حل مشکل نیروهای شرکتی، خاطرنشان کرد: اگر این مهم عملی شود در واقع بزرگترین خدمت شورا و شهرداری به حدود 6 هزار پرسنل خدوم و ده‌ها هزار نفر از خانواده‌های این عزیزان به ثمر خواهد نشست.

** شهردار شیراز:
لازمه‌ی بهبود خدمت‌رسانی به شهروندان، حمایت از کارکنان شهرداری است

شهردار شیراز حمایت‌های اخیر از حقوق کارکنان شهرداری را در راستای ایجاد انگیزه در مسیر خدمت‌رسانی به عموم شهروندان دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور نیز در مراسم تجلیل از کارکنان شهرداری شیراز با بیان اینکه رضایت‌مندی مردم و ارائه خدمات بهتر به شهروندان هدف اصلی شهرداری است، اظهار داشت: ما در مجموعه شهرداری و شورای پنجم بر این باوریم که لازمه‌ی ارائه خدمات شایسته به شهروندان و رضایت‌مندی آنها؛ ایجاد انگیزه و رضایت‌مندی خادمان آنها در شهرداری است.
وی افزود: به اعتقاد ما، برای اینکه کارمندان به ویژه در دستگاهی همچون شهرداری ضمن ارائه خدمات شایسته، کرامت مردم را حفظ کنند و احترام به آنها را سرلوحه قرار دهند، ابتدا می‌بایست خود آنها تکریم شوند؛ چرا که کسی می‌تواند به دیگران احترام بگذرد که خود ابتدا از طرف مجموعه مورد احترام واقع شود.
اسکندرپور با بیان اینکه سیاستِ محوری شهرداری و شورای پنجم تسهیل شرایط همه‌جانبه برای بهبود خدمات به عموم شهروندان بوده، اذعان کرد: البته ممکن است در اجرای بخشی از این سیاست‌های کلی ازجمله حمایت از کارکنان کمبودهایی وجود داشته باشد اما ما حداکثر تلاش خود را در این راستا به کار بسته‌ایم.
شهردار شیراز با اشاره به افزایش قابل توجه میزان حقوق کارکنان شهرداری در سال جاری، تصریح کرد: بهبود وضعیت بالغ بر 13 هزار نفر در مجموعه شهرداری شیراز حق خانواده‌های ده‌ها هزار نفری آنهاست و ما برای انجام وظایف خود و ادای حقوق کارکنان، هیچ منتی نداریم.
اسکندرپور با یادآوری این نکته که حدود 63 درصد پرسنل شهرداری را نیروهای بخش خصوصی تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: رضایت‌مندی این بخش پرجمعیت ازجمله اولویت‌های ما در بخش نیروهای انسانی است و در همین راستا در سال جاری شاهد افزایش حقوق و مزایای این عزیزان بوده‌ایم.
وی احیای بخش‌های قانونی اما مغفول حقوق کارکنان شهرداری را ازجمله شیوه‌های افزایش دریافتی کارکنان عنوان کرد و بیان داشت: به عنوان مثال یک آیتم قانونی با عنوان سنوات تجمیعی در حقوق بخش عمده‌ای از کارکنان وجود دارد که از گذشته تاکنون پرداخت نمی‌شد اما ما از دی‌ماه امسال این بخش را برقرار خواهیم کرد تا از این طریق زمینه افزایش حقوق همکاران فراهم شود.
شهردار شیراز در ادامه افزایش حقوق ارتقای تحصیلی، افزایش ضریب حق فنی کارشناسان باسابقه و بسته‌های رفاهی مناسبتی را از دیگر مزایای مورد نظر شهرداری عنوان کرد و افزود: البته ما می‌دانیم که شرایط فعلی اقتصادی کشور و افزایش تورم به حدی رسید که ممکن است همکاران ما اقدامات بی‌سابقه در زمینه حقوق‌ها را در زندگی شخصی خود لمس نکرده باشند اما به هر حال وظیفه خود دانستیم که تا حد ممکن شرایط کارکنان شهرداری را در راستای تسهیل خدمت‌رسانی به عموم شهروندان، بهبود ببخشیم.
اسکندرپور در پایان تأکید کرد: هدف اصلی ما از حمایت از کارکنان شهرداری ایجاد حس خوب برای خدمت به عموم شهروندان است به گونه‌ای با افزایش عمر خدمت هر کارمند، انگیزه‌ی آنها نه‌تنها کم نشود بلکه برای خدمت به مردم بیشتر و مؤثرتر شود.
انتهای پیام/

۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۲۰:۵۱:۴۰

دیدگاه های شما