امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مشاغل و اماکن گردشگری در منطقه تاریخی-فرهنگی شیراز از الزام تأمین پارکینگ معاف شدند

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز از معافیت اماکن و مشاغل مرتبط با فعالیت‌های گردشگری در منطقه تاریخی-فرهنگی شیراز، از قانون الزام تأمین پارکینگ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سولماز دهقانی با اشاره به مصوبه این شورا در یکصد و چهاردهمین جلسه صحن علنی، گفت: طرح معافیت تأمین پارکینگ اماکن مربوط به فعالیت‌های گردشگری در منطقه تاریخی فرهنگی شیراز پس از اصلاح برخی از بندهای آن با اکثریت آرا برای مدت 3 سال به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز هدف از این طرح را تشویق شهروندان برای رونق بافت تاریخی و فرهنگی و ایجاد اشتغال‌زایی در فعالیت‌های مرتبط با گردشگری عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که در پی انقضای مدت زمان معافیت از هزینه تأمین پارکینگ اماکن مربوط به فعالیت‌های گردشگری در منطقه تاریخی فرهنگی برای شهروندان و فعالان حوزه گردشگری ایجاد شده، اظهار داشت: کمیسیون گردشگری شورای شهر تلاش می‌کند ضمن اینکه مشکلات شهروندان و فعالان حوزه گردشگری را در حیطه وظایف خود کاهش دهد، از هر شیوه‌ی قانونی برای تسهیل فعالیت‌های گردشگری به ویژه فعالیت‌های اشتغال‌زا نیز حمایت کند.

به گفته خانم دهقانی و بر پایه این مصوبه، موضوع قانون الزام تأمین پارکینگ در بازسازی بناهای موجود در منطقه تاریخی فرهنگی شیراز که اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجازه تجدید بنای آنها را می‌دهد برای کاربری‌های مسکونی و همه تاسیسات گردشگری حذف می‌شود و عوارضی تحت عنوان حذف پارکینگ دریافت نخواهد شد.

این مصوبه تصریح دارد که تجدید بنا باید بر اساس الگوی معماری سنتی و مورد تایید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز باشد؛ همچنین بناهای واقع در معابر با عرض بیشتر از ۱۶ متر شامل مصوبه مطرح در این بند نمی‌‌شود.

انتهای خبر/

۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۸:۵۸:۵۸

دیدگاه های شما