امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مهندس نظری: افتتاح یا کلنگ‌زنی پروژه‌های بزرگ در شیراز تا پایان سال ادامه خواهد داشت

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه افتتاح یا کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف در شیراز تا پایان سال با جدیت ادامه خواهد داشت، گفت: آزادی در شعار انسان‌محوری شورای پنجم شیراز مفهوم جامعی دارد که دسترسی آسان و ارزان شهروندان به خدمات باکیفیت ازجمله نمودهای آن است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس «سعید نظری» در آیین کلنگ‌زنی مجتمع تفریحی ورزشی گلستان شیراز با اشاره به اندیشه‌ها و تکالیف شورای پنجم شیراز مبنی بر انسان‌محوری، گفت: شورای شهر شیراز در دوره پنجم توسعه را به مثابه آزادی می‌داند؛ البته نه آزادی محدود به آزادی‌های سیاسی اجتماعی بلکه آزادی‌های جامع‌تری ازجمله دسترسی آسان و ارزان به حمل و نقل عمومی، امکانات ورزشی، غذای سالم، محیط سالم و همه‌ی خدماتی که بر مبنای وظایف دستگاه‌های حاکمیتی شهر باید به شهروندان ارائه شود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: بر همین مبنا ما همه توان خود را به کار گرفته‌ایم تا با اقدامات زیربنایی خود شهروندان را دست‌کم در شهر خودمان از یوغ بتن و ماشین نجات بدهیم و شهر را به انسان‌ها برگردانیم.

نظری توجه مضاعف شورای شهر به مجموعه‌های ورزشی و تفریحی را در همین راستا خواند و اضافه کرد: ما افتتاح یا کلنگ‌زنی پروژه‌های تفریحی و ورزشی را تا پایان سال با روندی افزایشی ادامه خواهیم داد.

سخنگوی شورای پنجم شیراز آزادی دسترسی به سرمایه‌گذاری را از دیگر مصادیق سیاست‌های شورای پنجم شیراز عنوان کرد و ادامه داد: ما حمایت از سرمایه‌گذار را حتی از امور خیریه هم واجب‌تر می‌دانیم چرا که در امر سرمایه‌گذاری هزینه‌ی قابل توجهی به کار گرفته می‌شود و در نتیجه کار مستمر صورت می‌گیرد.

نظری با بیان اینکه شورای شهر شیراز در هر شرایطی از سرمایه‌گذاران شیراز حمایت جدی می‌کند، تأکید کرد: شهرداری شیراز نیز سرمایه‌گذار را نه رقیب بلکه رفیق و یاور خود می‌داند و شرایط حضور این قشر مهم را در شهر شیراز فراهم می‌کند.

** اعتبار یک پروژه در منطقه کم‌تر برخوردار شیراز، معادل اعتبار یک سال یک شهر!

ناظر شورای شهر در منطقه ۱۱ شیراز در بخش دیگر صحبت‌های خود به اقدامات شهرداری در این منطقه اشاره کرد و گفت: کار بزرگی که شهرداری در منطقه ۱۱ انجام داده، پروژه‌ی لوله‌گذاری آب‌های زیرسطحی است که از مجموع ۶ کیلومتر پیش‌بینی شده برای امسال، ۳ کیلومتر آن اجرا شده و مابقی نیز تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وی اعتبار پروژه لوله‌گذاری آب‌های سطحی منطقه یازده شیراز را ۱۲ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این اعتبار معادل یک سال بودجه‌ی شهرداری برخی از شهرهای استان است و این نشان از توجه شهرداری شیراز به پروژه‌های مناطق مختلف شهر است.

نظری، پروژه کلنگ‌زنی مجتمع تفریحی ورزشی گلستان شیراز را از دیگر پروژه‌های در منطقه یازده دانست و اظهار امیدواری کرد که با بهره‌برداری به موقع، اهالی منطقه از نعمت این پروژه بزرگ برخوردار شوند.

** تصور نادرست درباره دستور کار واگذاری زمین به سالن بانوان

سخنگوی شورای شهر شیراز در ادامه به حواشی دستورکار اخیر صحن علنی این شورا مبنی بر واگذاری زمینی به سالن ورزشی بانوان نیز واکنش نشان داد و گفت: لازم است تأکید کنم شورای شهر نه‌تنها مخالف واگذاری زمین به بانوان نبود بلکه تمام تلاش خود را برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی بانوان به کار گرفته و خواهد گرفت.

نظری با بیان اینکه تصور برخی مبنی بر مخالفت شورا با واگذاری زمین به ورزش بانوان نادرست بود، تصریح کرد: موضوع مورد مخالفت از سوی اعضای شورا این بود که مطابق قانون این زمین نمی‌تواند به دولت واگذار شود و بلکه می‌بایست با طی روال قانونی از طریق بخش خصوصی اجرا شود.

این عضو شورای شهر شیراز در پایان خاطرنشان کرد: در همین جلسه یک طرح دوفوریتی امضا شد که بر اساس آن مجموعه ورزشی بانوان تا پایان سال آینده با مشارکت بخش خصوصی احداث شود و در اولین جلسه بعدی اعلام وصول خواهد شد.

گفتنی است مجتمع تفریحی ورزشی گلستان در بلوار سرداران شیراز در زمینی به مساحت ۷ هزار و دویست متر مربع زیربنا، پیش از ظهر امروز شنبه ۷ دی‌ماه، با حضور اعضای شورای شهر، شهردار، مقامات شهرداری و جمعی از مردم منطقه ۱۱ شیراز کلنگ‌زنی شد.

انتهای خبر/

۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۱۶:۲۹

دیدگاه های شما