امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: هدف ما در سال سوم فعالیت شورای شهر شیراز، رعایت مصالح عمومی و ببهود خدمات به شهروندان است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اعضای شورای شهر شیراز در سال سوم فعالیت خود با تأکید بر وظایف قانونی خود رویکردهای جدیدی را در راستای مصالح عمومی و بهبود خدمت‌رسانی به شهروندان در پیش دارند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی در ابتدای یکصد و شانزدهمین جلسه صحن علنی این شورا که با حضور استاندار، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: شوراي اسلامي شهر در شروع فعاليت سال سوم تلاش خود را به صورت مضاعف در سه حوزه متمركز كرده است که به اعتقاد من می‌تواند به بهبود عملکرد اعضای شورا در وظایف خود بیانجامد.
وی حساسيت بيشتر در بررسي و تصويب طرح‌ها و لوايح را یکی از حوزه‌های دانست و افزود: رعايت مصلحت عمومي و بهبود خدمت به مردم ایجاب می‌کند که در بررسی هر طرح یا لایحه در شورای شهر دقت نظر ویژه‌ای صورت گیرد که ما این موضوع را مورد تأکید ویژه قرار داده‌ایم و در همين جهت مركز پژوهش‌هاي شورای شهر راه‌اندازي و فعال شده است.
موسوی اجرای درست مصوبات شورای شهر را بخش دوم و مهم روند بهبود مدیریت شهری عنوان کرد و بیان داشت: در همین راستا ما اعمال نظارت جدي بر اجراي مصوبات و عملكرد شهرداري و همكاري را آغاز کردیم که فعال‌سازی اداره نظارت و ارزیابی ازجمله ابزارهای اجرای این سیاست است.
رئیس شورای شهر شیراز تقويت ارتباط مدیریت شهری با سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي خدمات‌رساني و سازمان‌هاي مردم‌نهاد شهر و استان را از دیگر سیاست‌های هیأت رئیسه سال سوم شورای شهر دانست و تصریح کرد: ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های خدمات‌رسان و تعامل با نهادهای مختلف شهری و استانی ازجمله وظایف شورای شهر است که کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت اما خوشبختانه در حال حاضر با امضای تفاهم‌نامه با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، این روند آغاز شده است.
بنا بر اعلام رئیس شورای شهر شیراز، در طول چهارماه اخیر 14 جلسه صحن علنی و 123 جلسه كميسيون‌هاي تخصصي شورای شهر شیراز برگزار شد که تاکنون به 36 مصوبه‌ی ابلاغي منجر شده است.
موسوی در پایان از همكاري فرماندار شیراز و هيأت تطبيق در تأييد مصوبات شورای شهر تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد که شهروندان شیراز شاهد موفقيت‌هاي شورای شهر و شهرداري در خدمت‌رساني باشند.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۷:۲۸:۵۵

دیدگاه های شما