امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و شانزدهمین جلسه عادی صحن علنی شوراي اسلامي شهر شيراز

اهداف کلان بازنگری طرح ساماندهی باغات قصردشت شیراز در سطح راهبردی به تصویب شورای شهر رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، نامه شهرداری شیراز در خصوص بررسی اهداف کلان بازنگری طرح ساماندهی باغات قصردشت شیراز در سطح راهبردی در یکصد و شانزدهمین جلسه عادی صحن علنی شوراي شهر مورد بررسی قرار گرفت که با اکثریت آرا به تصویب رسید.
در ادامه این جلسه، لایحه شهرداری شیراز در خصوص تغییر عبارت «عوارض بر حق مشرفیت» در مصوبات مربوط به عوارض ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح‌های عمران و توسعه شهری» مورد موافقت و تصویب قرار گرفت. 
اعضای شورای شهر شیراز با لایحه دیگر شهرداری در خصوص تمدید مصوبه‌ی شورای شهر در موضوع «فروش اموال قابل واگذاری شهرداری به صورت نقد و اقساط» به مدت دو سال موافقت کردند.
لایحه شهرداری شیراز در خصوص تصویب آیین‌نامه نحوه بکارگیری کارگزاران بازاریابی و فروش نیز در جلسه امروز در 8 ماده و 34 بند و 6 تبصره به تصویب رسید.
همچنین لایحه شهرداری شیراز در خصوص سلب قابلیت استفاده عمومی از مقدار 93/369 مترمربع عرصه معبر مجاور ضلع شمال و جنوب و همچنین میزان 88/46 مترمربع عرصه فضای سبز پیرو رأی کمیسیون ماده 5 شورای عالی شهرسازی و معماری مجاور ضلع شمال پلاک ثبتی 3164/1653 بخش 4 با کاربری تأسیسات شهری و کد نوسازی 1-15-21-4 مورد بررسی قرار گرفت که بر پایه مصوبه صحن، شهرداری شیراز اختیار دارد در چهارچوب مقررات در این خصوص اقدام کند.
در ادامه جلسه امروز صحن علنی شورای شهر شیراز، طرح کمیسیون شهرسازی و معماری در خصوص بخش جنوبي مجموعه زنديه نیز بنا به رأی اکثریت اعضای شورا در حوزه صلاحیت شهرداری تشخیص داده شد و از دستور کار صحن شورا خارج شد. طرح مجموعه زندیه (مطالعات شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری بخش جنوبی دیوانخانه) که از طریق کمیسیون شهرسازی و معماری شورا به صحن علنی ارسال شده بود، ازجمله تکالیف بودجه سال 98 شهرداری نیز تعیین شده بود و بر اساس تصمیم اعضای شورا، نیازی به مصوبه صحن علنی ندارد.
اعضای شورای شهر در بررسی ايراد هیأت تطبیق به مصوبه معافيت تأمين پاركينگ اماكن مربوط به فعاليت‌هاي گردشگري در منطقه تاريخي فرهنگي شيراز با تمدید این مصوبه و اصلاحات بعدی آن برای مدت سه سال از این تاریخ موافقت کردند.
اعضای شورا همچنین موضوع ایراد فرمانداري شيراز در خصوص سلب قابليت استفاده عمومي از مقدار ٤٥/٦٩ مترمربع عرصه معبر در بلوار پاسارگاد نبش خیابان یقطین جنوبی با كاربري مختلط تجاري، اداري، خدماتي و مسكوني را برای بررسی بیشتر به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا ارسال کردند.
همچنین طرح جمعی از اعضای شورای شهر دبیرخانه شورا درخصوص کاشت درختان سرو و نارنج در طرح‌های احداث فضای سبز شهری و لایحه شهرداري شيراز در خصوص واگذاري مديريت سراي محلات شهر شيراز به سازمان‌هاي مردم‌نهاد (سمن)ها از دیگر دستورکارهای جلسه امروز صحن علنی شورای شهر شیراز بود که با بررسی آن‌ها به جلسه آینده موکول شد.
بر پایه این گزارش و با موافقت اکثریت اعضا با یک طرح دوفوریتی، جلسه عادی صحن علنی هفته آِینده شورای اسلامی شهر شیراز برگزار نخواهد شد و بر این اساس جلسه بعدی صحن علنی شورای شهر 25 دی‌ماه برگزار خواهد شد.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۷:۳۳:۱۸

دیدگاه های شما