امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استاندار فارس: عملکرد شورای شهر و شهرداری شیراز با وجود تنگناهای مالی فعلی قابل تقدیر است

استاندار فارس عملکرد مجموعه شورای شهر و شهرداری شیراز را با وجود تنگناهای مالی شدید فعلی بسیار خوب توصیف کرد و اقدامات زیرساختی در حوزه حمل و نقل، شفافیت، پاسخگویی به مطالبات مردم، عدم شهرفروشی و کاهش تخلفات را ازجمله ویژگی‌های ممتاز این دوره از مدیریت شهری شیراز عنوان کرد.

 

دکتر عنایت‌الله رحیمی با حضور در یکصد و شانزدهمین جلسه صحن علنی شورای شهر شیراز، ضمن تقدیر از اقداماتی که شورای پنجم شهر شیراز و شهرداری انجام داده‌اند، عنوان کرد: علاوه بر کارهای انجام شده در مجموعه شورای شهر و شهرداری شیراز باید از آنچه انجام نشده از جمله عدم شفافیت، صادق نبودن با مردم، عدم پاسخگویی به مطالبات مردم و شهرفروشی نیز تقدیر کنیم؛ چرا که شورای پنجم و شهرداری شیراز کوشیده‌اند گام جدیدی در راستای شفافسازی و پاسخگویی بردارند.

وی افزود: در بعضی شهرها شاهد ایجاد پرونده‌های قضایی به سبب تخلفات و یا رعایت نشدن قانون بودیم اما شورای شهر و شهرداری شیراز با حرکت بر مدار قانون از وقوع چنین رویدادهایی جلوگیری کرده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس هدف خود از حضور در صحن علنی شورای شهر شیراز را ابراز این موضوع دانست که مجموعه مدیریت استان شهرداری را از دستگاه‌های پیشرو در خدمات رسانی به مردم می‌داند و با اشاره به اینکه شهرداری شیراز جمعیت زیادی در سطح استان را پوشش می‌دهد، بر اهمیت جایگاه شهرداری و شورای شهر شیراز در ایجاد رضایتمندی مردم تاکید کرد.
رحیمی به شرایط کنونی کشور و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها و فشارهای بین المللی اشاره کرد و یادآور شد: بی تردید این فشارها و تنگناها بر عملکرد همه دستگاه ها از جمله مدیریت شهری بی اثر نخواهد بود.
وی بیان کرد: زمانی که قرار است ۴۵۰ هزار میلیارد وارد سبد درآمدی کشور شود و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از این درآمد از طریق فروش نفت تامین می‌شود بی شک تحریم‌هایی که فروش نفت را محدود کرده این درامد را نیز با مشکل رو به رو خواهد کرد.
استاندار فارس ادامه داد: به رغم این مشکلات ارزیابی کلی نشان می‌دهد شهرداری و شورای شهر شیراز همه تلاش خود را برای خدمت‌رسانی صادقانه به مردم‌انجام داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان نیز همواره از اقدامات قانونی شورا و شهرداری شیراز حمایت کرده است که این حمایت در نگاهی عالمانه و منصفانه کاملا مشهود است.
نماینده عالی دولت در استان فارس راهکار برون رفت از مسایل و مشکلات کنونی را توجه به داشته‌ها و سرمایه های انسانی و طبیعی از سوی مدیریت شهری دانست و اظهار کرد: شهرداری‌ها باید بکوشند به رغم محدودیت‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری تلاش بیشتری کنند.
وی ادامه داد: بی تردید پتانسیل گسترده گردشگری یکی از مناسب‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که تحریم‌ها کمترین تاثیر را بر صنعت گردشگری دارند و می‌تواند به عنوان راه مناسبی برای کسب درآمد مد نظر باشد.
رحیمی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری باید سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را در اولویت قرار داده و تسهیل کنند، عنوان کرد: مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی نیز باید در این مسیر به رفع موانع کمک کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر شیراز اقدامات خوبی در حوزه حمل و نقل درون شهری انجام داده‌اند، ابراز امیدواری کرد، با توسعه و تکمیل خط یک و خط دو در پایان فعالیت این دوره از مدیریت شهری دو خط مترو در اختیار شهروندان شیرازی قرار بگیرد.
رحیمی با بیان اینکه شفافیت ایجاده شده در شهرداری و شورا مناسب است، اظهار کرد: این شفافیت باید گسترش داده شود تا همه مردم اقناع شوند که همه تصمیمات بر اساس توجه به منافع عمومی گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه سلامت اداری در سیستم هایی که با امور مالی و ارزش افزوده و ارباب رجوع سر و کار دارند باید بیشتر مورد توجه باشد، توسعه خدمات الکترونیک و نظارت عمومی را در تقویت سلامت اداری موثر دانست.

** صندوق رأی کم‌هزینه‌ترین راه برای اصلاح اداره کشور است

نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است، اظهار کرد: به رغم وجود بعضی گلایه‌ها و نگرانی‌ها در میان مردم، اعضای شورا به عنوان نمایندگان مستقیم مردم می‌توانند منشا بسیاری از این نگرانی‌ها و گلایه‌ها را تشریح کرده و برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات با مشارکت حداکثری مردم کمک کنند.
وی ادامه داد: بی شک در نظام جمهوری اسلامی که مبتنی بر آرا مردم بنا نهاده شده است، حضور مردم در انتخابات سبب خواهد شد مشارکت آنها در تعیین سرنوشت خود و تصمیمات کشور تقویت شود.
رحیمی تاکید کرد: صندوق رای کم‌هزینه‌ترین راه برای اصلاح امور و اداره کشور و تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است

** پاسخ استاندار فارس به انتقاد یکی از اعضای شورای شهر شیراز

استاندار فارس همچنین در پاسخ به انتقادات یکی از اعضای شورا در خصوص کمبود گاز ال.پی‌.جی در مناطقی از شهر شیراز بیان کرد: سال ۹۲ تنها ۶۸۳ روستا در استان گازرسانی شده بود که این تعداد هم اکنون به ۱۹۰۲ روستا افزایش یافته و رشد ۱۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد کمبود ال.پی جی به دلیل تحریم‌هایی که فروش نفت را محدود کرده رخ داده است چرا که در شرایطی که فروش نفت با محدودیت مواجه است بخشی از ال‌.پی.جی‌ صادر می‌شود.

رحیمی همچنین از افزایش ۲۵ درصدی توزیع ال‌.پی.جی خبر داد و عنوان کرد به منظور نظارت بهتر توزیع درب منازل انجام می‌شود.
وی در پایان تصریح کرد: عده قلیلی در کشور صدای بلندی دارند و همواره با هدف پرده دری منتخبین مردم را هدف قرار می‌دهند که این شیوه با اخلاق اسلامی و روح فرهنگ ایرانی سازگاری ندارد و مورد پذیرش نیست.

پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۲۳:۱۱:۴۸

دیدگاه های شما