امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: وضعیت میوه و تره‌بار در شیراز خوب نیست/ واسطه‌ها از بازار میوه و تره‌بار حذف شوند

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با انتقاد از وضعیت کیفیت و قیمت میوه و تره‌بار در کلان‌شهر شیراز، خواستار جدیت بیشتر مسؤولان در نظارت و حذف واسطه‌ها در مسیر تولید تا عرضه‌ی میوه و تره‌بار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در دیدار با مسؤولان سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از تنها میدان میوه و تره‌بار شهر، با ابراز نارضایتی از وضعیت میوه و تره‌بار اظهار داشت: واقعیت این است که وضعیت کیفیت و قیمت میوه‌ و تره‌بار در شهر ما، اصلاً مناسب و در شأن شهروندان نیست.

وی با تأکید بر اینکه باید برای بهبود وضعیت چاره‌اندیشی شود، افزود: نظارت دائمی و دقیق بر میوه و تره‌بار از مرحله تولید تا عرضه می‌تواند جلوی سوداگری‌ها را بگیرد و به بهبود این وضعیت منجر شود.

ناصری یکی از دلایل گرانی میوه را حضور واسطه‌ها در مسیر تولید تا مصرف میوه دانست و بیان کرد: باید تلاش کنیم که با حذف واسطه‌ها، قیمت نهایی میوه و تره‌بار کنترل شود تا بیش از این به مردم فشار تحمیل نشود.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار اجرای یک طرح ضربتی برای تأمین و عرضه‌ی میوه با کیفیت و قیمت مناسب در شب عید شد و اضافه کرد: شهرداری شیراز می‌بایست با راه‌اندازی و فعال‌سازی بازارچه‌های ویژه به کنترل بازار میوه و تره‌بار به ویژه در آستانه‌ی عید نوروز کمک کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در ادامه با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف مجموعه مشاغل مزاحم در این کلان‌شهر، گفت: برای حمایت از مشاغل مفید و قانونی و همچنین برای تأمین امنیت همه‌جانبه‌ی شهروندان، ساماندهی مشاغل مزاحم و خروج آنها از محدوده شهر ضرورت دارد.

ناصری همچنین خواستار جدیت در خروج کارخانه‌های آلاینده از شیراز به دلیل مباحث زیست‌محیطی شد و خاطرنشان کرد: هوای پاک و سالم یکی از مواهب شهرمان شیراز است که کوتاهی در حفظ آن، تهدیدی جدی و زیان‌بار برای آینده‌ی خودمان و فرزندان‌مان در این شهر خواهد بود.

پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۳:۰۲

دیدگاه های شما