امروز: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

بهره‌برداری از دومین تصفیه‌خانه فاضلاب شهر شیراز در روزهای پیش رو

دومین تصفیه خانه فاضلاب شهر شیراز پس از هشت سال تاخیر در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

این تصفیه خانه که در زمینی به مساحت هشتاد و یک هکتار در جنوب شرقی شیراز احداث شده، قریب به سه سال به دلیل تحریم‌ها و عدم تامین تجهیزات خارجی معطل مانده بود. 
تکمیل تصفیه خانه شماره دو از جمله تکالیف مهم شورای اسلامی شهر شیراز برای اداره آبفای بود که با تلاش پیگیرانه مدیریت آبفای شیراز و حمایت‌های آقای دکتر رحیمی استاندار محترم و حمایت شورای پنجم به فرجام رسید و در دهه فجر با حضور رییس جمهور محترم وارد مدار می‌شود.
در آستانه افتتاح این تصفیه خانه به همراه خانمها لیلا دودمان و سولماز دهقانی اعضای محترم شورای اسلامی شهر شیراز از این مرکز بازدیدی داشتیم و روند نهایی تکمیل تصفیه خانه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دادیم.
این تصفیه خانه که با مشارکت اتریش و توان فنی شرکت‌های داخلی احداث شده، ظرفیت تصفیه روزانه یکصد هزار مترمکعب فاضلاب را دارد و جمعیتی قریب به ششصد هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد‌.
قریب به شصت میلیارد تومان اعتبارات ریالی و چهل و یک میلیون یورو اعتبارات ارزی صرف احداث آن شده است.
علاوه بر این، ششصد کیلومتر از شبکه فاضلاب شهری شیراز همزمان با افتتاح تصفیه خانه شماره دو وارد مدار شده و افتتاح می‌شود.
این تصفیه خانه با سیستم پیشرفته لجن فعال هوادهی شده متعارف کار خواهد کرد و لجن استحصال شده از آن به عنوان کودهای ارگانیک در بخش باغداری و فضای سبز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سعید نظری
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۳:۲۷:۰۴

دیدگاه های شما