امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: شهرداري شیراز در بودجه 99 بسیاری از اشكالات گذشته را برطرف كرده است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شهرداري شیراز در بودجه 99 بسیاری از اشكالات گذشته را برطرف كرده است، تأکید کرد: پیش‌بینی ما این است که در بودجه 99 شاهد رعايت دقيق اصول بودجه‌نويسي باشيم.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در یکصد و بیست و دومین جلسه صحن علنی شورا با تبریک فرارسيدن چهل‌ويكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و دهه فجر با تاکید بر این مهم که يكي از مسئوليت‌ها و وظايف آحاد ملت به‌ويژه مسئولان و نمايندگان مردم بازخواني اهداف و شعارهايي است كه در طول روزهاي تاريخي انقلاب 1357 سر داده شد، شعار استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي را مبين آن چيزي دانست كه ملت ایران به‌دنبال آن بودند.
وی با اشاره به اینکه رمز پيروزي انقلاب اسلامي، رهبري، مردم و اسلام بود، افزود: رمز پيروزي انقلاب وحدت، انسجام و توجه به تمام این مقوله ها با هم بوده و ادامه راه نيز بر همين اساس ممكن است، به همین دلیل عنوان می‌شود هر اقدامي كه موجب تضعيف يكي از اين عناصر پيروزي شود موجب مخدوش شدن شعار انقلاب و انحراف از مسير اصلي خواهد شد.
موسوی ادامه داد:  اينكه تا كجا ما و مديران و مسئولان به شعارهاي انقلاب و اهداف آن پاي‌بند بوده و خواهيم بود را بايد ارزيابي کنیم، اينكه چه قدر به تعهدات خود در مقابل مردم عمل كرده‌ايم، اينكه چه قدر به آنها اعتماد داريم و اينكه چه قدر آنها ما را قبول دارند؛ همه سوالات كليدي است که باید مدنظر قرار داده و بي‌توجهي به هر کدام از آنها خطرناك است.
رئیس شورای شهر شیراز در ادامه با اشاره به اهميت موضوع پيش‌بيني متمم و همچنین كليات بودجه سال 99، ضمن قدردانی از شهرداري در تقدیم به موقع متمم و لايحه بودجه 99 به شورا، گفت: ایجاد نظم در ارائه متمم و لایحه بودجه 99 در حالی است که سال‌هاي گذشته به این صورت نبوده و بنابراین لازم است از روساي كميسيون‌ها، دبيران كميسيون‌ها و كارشناسان شورا كه با تعامل خوب و همكاري متقابل متمم و كليات بودجه را بررسي كردند، تشکر کنم.
موسوی اضافه کرد: با تجربه‌اي كه از اصول بودجه‌نويسي و بودجه‌ريزي در دو سال گذشته و سال‌هاي پیش از آن داريم، شهرداري در رعايت اصول بودجه‌نويسي و بودجه‌ريزي بسیاری از اشكالات گذشته را برطرف كرده است.
وی با اشاره به اینکه در بودجه 98 حدود هشتاد تكليف براي شهرداري تعيين شده بود كه بخش عمده‌اي از آنها انجام شده و يا در حال انجام است، این مهم را پيشرفت قابل ملاحظه‌اي نسبت به سال گذشته توصیف کرد و افزود: البته ما بايد تلاش كنيم تعداد تكاليف را در بودجه 99 كاهش داده اما نسبت به تعيين جدول زمان‌بندي اجراي آنها توجه بيشتري داشته باشيم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بودجه 99 بايد نشان‌دهنده اوج تجربه شوراي پنجم و شهرداري در تدوين و تصويب بودجه باشد و امید می‌رود در بودجه 99 شاهد رعايت دقيق اصول بودجه‌نويسي باشيم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اینکه اصول مهمي همچون شفافيت از رويكردهاي شورای پنجم بوده است، تصریح کرد: ما بايد به روشني درآمدها و هزينه‌ها را در بودجه ببينيم و حساب و گردش مالي همه شركت‌هاي وابسته شهرداري و سازمان‌ها را در اين بودجه در نظر بگیریم.
موسوی یادآور شد: پیش از این از شهرداري درخواست شده بود ميزان دقيق بدهي، ديون، تعهدات و مطالبات شهرداري چه در هنگام تحويل از شهردار قبل و چه امروز که مي‌خواهيم بودجه 99 را مصوب كنيم، به شکلی شفاف ارائه دهد.
وی با اشاره به اینکه يكي از علت‌هاي اصلي فساد و تبعیض، عدم شفافيت است، اظهار کرد: تكاليف بودجه 99 بايد ضمانت اجراي انجام و تحقق بودجه 99 باشند که در این خصوص شهرداري شیراز هرچند اقدامات بسیار خوبي انجام داده اما كافي نيست.
موسوی وضعيت پروژه‌ها را یکی از مباحث جدي در بودجه 99 توصیف کرد و با تاکید بر اینکه بودجه 99 باید به نحوي تدوين و تصويب شود كه مكانيزم اطمينان‌بخشي از روند پيشرفت پروژه‌ها را ارائه كند، اضافه کرد: ما بايد در موضوع پروژه‌هاي اولويت‌دار، تخصيص اعتبار و رعايت صرفه و صلاح مردم دقت كرده و اميدداریم اين بودجه بتواند زمينه خدمات‌رساني بهتر و بيشتر را به مردم و شهروندان شيرازي فراهم كند.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۳:۵۳:۰۸

دیدگاه های شما