امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات جلسه یکصد و بیست و دوم/ موافقت شورای شهر شیراز با کلیات بودجه 99 و متمم بودجه 98 شهرداری

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با کلیات بودجه 99 و متمم بودجه 98 شهرداری شیراز موافقت کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز؛ در یکصد و بیست و دومین جلسه صحن علنی این شورا، با کلیات بودجه سال 1399 شهرداری شیراز و سازمان‌های تابعه موافقت شد و مقرر شد که کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر بررسی جزئیات آن را نیز آغاز کنند.
در این مصوبه، کمیسیون‌های تخصصی شورا مکلف شدند در بررسی بودجه 99 شهرداری شیراز، مواردی همچون تطبیق با دستورالعمل جدید وزارت کشور برای تدوین بودجه شهرداری‌ها (GFS)، تطبیق با برنامه پنج ساله شهرداری،
تطبیق با مصوبه شورا در خصوص سیاست‌های مالی و تدوین بودجه 99 شهرداری، مدیریت هزینه‌ها و کاهش تعداد تکالیف و تقویت شیوه‌های ارزیابی و سنجش اجرای تکالیف را مدنظر قرار دهند.
شهرداری شیراز نیز در این مصوبه موظف شد که گزارش آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های عمرانی دوره پنجم شورا را به کمیسیون‌ها ارائه کند. 
شهرداری همچنین مکلف شد که گزارش وضعیت بدهی و مطالبات خود در ابتدای شروع به کار شورای پنجم تاکنون را به شورا ارسال کند.
در ادامه این جلسه، مصوبه پیشین شورا مبنی بر اعزام تعدادي از مديران شهري به همراه اعضای شوراي اسلامي شهر شيراز به كشورهاي مالزي و سنگاپور، که با ایراد هیأت تطبیق به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارجاع شده بود، یک بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت.
بر اساس تصمیم اعضای شورای شهر، به شهرداری شیراز اجازه داده شد که در راستای افزايش آگاهي، كسب تجربيات و به منظور بهره‌برداري از تكنولوژي شهر هوشمند، نسبت به اعزام تعدادی از مدیران شهرداری به انتخاب شهردار و تأیید کمیته نظارت در سفرهای خارجی بر اساس آیین‌نامه اعزام کارکنان و هیأت‌های شهرداری به خارج از کشور اقدام کند.
در این مصوبه همچنین با اعزام سعید نظری و سولماز دهقانی دو عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز به کشور سنگاپور بر اساس آیین‌نامه سفر کاری اعضای شوراهای اسلامی نیز موافقت شد.
در پایان جلسه امروز، همچنین با پرداخت کمک‌های رفاهی به رانندگان استیجاری شهرداری به عنوان سبد کالا موافقت شد.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۷:۲۱:۴۲

دیدگاه های شما