امروز: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

نگاهی به لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز روز گذشته با کلیات بودجه شهرداری برای سال ۹۹ موافقت کرد تا کمیسیون‌های تخصصی بتوانند به جزئیات این بودجه از حیث درامد، هزینه و رویکرد نسبت به برنامه پنج ساله مصوب همین شورا بپردازند.

بودجه شهرداری شیراز که باید تا قبل از پانزده اسفندماه به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز و تایید هیات تطبیق فرمانداری برسد، به نسبت سال جاری ۳۳ درصد رشد داشته است.
بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز بالغ بر ۴۳ هزار میلیارد ریال در دو بخش درآمد و هزینه است.
۳۸ درصد درآمد از محل درآمدهای ناشی از عوارض عمومی تامین خواهد شد و قریب به ۷۰ درصد بودجه شهرداری به توسعه عمرانی اختصاص یافته است.
بر اساس لایحه پیشنهادی ۳۴ درصد اعتبارات هزینه عمرانی، یعنی بالغ بر ده هزار میلیارد ریال صرف توسعه ناوگان حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری خواهد شد.
رویکرد بودجه سال ۹۹ شهرداری شیراز، کنترل هزینه‌های جاری و افزایش اعتبارات عمرانی است، از این حیث شهرداری تلاش کرده اعتبارات جاری غیر از حقوق و دستمزد را به رغم وجود تورم حاکم بر جامعه نسبت به سال گذشته افزایش ندهد.
هم اکنون بودجه سال ۹۹ در کمیسیون‌های تخصصی شورا در حال رسیدگی است و پس از بررسی در کمیسیون تلفیق این شورا به صحن علنی برای تصویب نهایی ارائه خواهد شد.

* متن لایحه بودجه به پیوست تقدیم خبرنگاران عزیز می شود *
👇🏼👇🏼👇🏼

/fa/Uploads/files/Budjeh.pdf

۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۷:۴۴:۰۱

دیدگاه های شما