امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

توضیحات سخنگوی شورای شهر شیراز درباره جزئیات بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال 99

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، با ارائه جزئیاتی از بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز برای سال 99، می‌گوید سیاست مشهود در این لایحه کنترل هزینه‌های جاری شهرداری به رغم تورم فعلی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس «سعید نظری» با اعلام اینکه شورای شهر با کلیات بودجه شهرداری برای سال ۹۹ موافقت کرده است، افزود: در ادامه کمیسیون‌های تخصصی به جزئیات این بودجه از حیث درآمد، هزینه و رویکرد نسبت به برنامه پنج ساله مصوب همین شورا بپردازند.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری شیراز باید تا قبل از پانزده اسفندماه به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز و تایید هیات تطبیق فرمانداری برسد، تصریح کرد: این لایحه پیشنهادی که هم‌اکنون در کمیسیون‌های تخصصی شورا در حال رسیدگی است، پس از بررسی در کمیسیون تلفیق این شورا برای تصویب نهایی به صحن علنی ارائه خواهد شد.

نظری در ادامه به بیان جزئیاتی از این بودجه پیشنهادی پرداخت و گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز برای سال آینده بالغ بر ۴۳ هزار میلیارد ریال و در دو بخش درآمد و هزینه است که با این احتساب به نسبت سال جاری ۳۳ درصد رشد دارد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: ۳۸ درصد درآمد بوجه پیشنهادی از محل درآمدهای ناشی از عوارض عمومی تأمین خواهد شد و قریب به ۷۰ درصد بودجه شهرداری نیز صرف توسعه عمرانی خواهد شد.

به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز و بر اساس لایحه پیشنهادی بودجه 99 شهرداری شیراز؛ ۳۴ درصد اعتبارات هزینه عمرانی، یعنی بالغ بر ده هزار میلیارد ریال صرف توسعه ناوگان حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری خواهد شد.

نظری در پایان با بیان اینکه رویکرد بودجه سال ۹۹ شهرداری شیراز، کنترل هزینه‌های جاری و افزایش اعتبارات عمرانی بوده است، خاطرنشان کرد: از این حیث شهرداری شیراز تلاش کرده در لایحه پیشنهادی خود اعتبارات جاری غیر از حقوق و دستمزد را به رغم وجود تورم حاکم بر جامعه نسبت به سال گذشته افزایش ندهد.

** موسوی: درآمدها و هزينه‌های همه سازمان‌ها و شركت‌هاي وابسته شهرداري باید شفاف باشد

بر پایه این گزارش، پیش‌تر رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه شهرداري شیراز در بودجه 99 بسیاری از اشكالات گذشته را برطرف كرده است، تأکید کرد: در بودجه 99 شاهد رعايت دقيق‌تر اصول بودجه‌نويسي خواهیم بود.

دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در یکصد و بیست و دومین جلسه صحن علنی شورای شهر شیراز با اشاره به اهميت موضوع پيش‌بيني متمم بودجه سال جاری و همچنین كليات بودجه سال 99، گفت: با تجربه‌اي كه از اصول بودجه‌نويسي و بودجه‌ريزي در دو سال گذشته و سال‌هاي پیش از آن داريم، شهرداري در رعايت اصول بودجه‌نويسي و بودجه‌ريزي بسیاری از اشكالات گذشته را برطرف كرده است.

وی اضافه کرد: بودجه 99 بايد نشان‌دهنده اوج تجربه شوراي پنجم و شهرداري در تدوين و تصويب بودجه باشد و امید می‌رود در بودجه 99 شاهد رعايت دقيق اصول بودجه‌نويسي باشيم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه در بودجه 98 حدود هشتاد تكليف براي شهرداري تعيين شده بود كه بخش عمده‌اي از آنها انجام شده و يا در حال انجام است، این مهم را پيشرفت قابل ملاحظه‌اي نسبت به سال گذشته توصیف کرد و افزود: البته ما بايد تلاش كنيم تعداد تكاليف را در بودجه 99 كاهش داده اما نسبت به تعيين جدول زمان‌بندي اجراي آنها توجه بيشتري داشته باشيم.

موسوی با تأکید بر اینکه اصول مهمي همچون شفافيت از رويكردهاي شورای پنجم بوده است، تصریح کرد: ما بايد به روشني درآمدها و هزينه‌ها را در بودجه ببينيم و حساب و گردش مالي همه شركت‌هاي وابسته شهرداري و سازمان‌ها را در اين بودجه در نظر بگیریم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز وضعيت پروژه‌ها را یکی از مباحث جدي در بودجه 99 توصیف کرد و با تاکید بر اینکه بودجه 99 باید به نحوي تدوين و تصويب شود كه مكانيزم اطمينان‌بخشي از روند پيشرفت پروژه‌ها را ارائه كند، اضافه کرد: ما بايد در موضوع پروژه‌هاي اولويت‌دار، تخصيص اعتبار و رعايت صرفه و صلاح مردم دقت كرده و اميدداریم اين بودجه بتواند زمينه خدمات‌رساني بهتر و بيشتر را به مردم و شهروندان شيرازي فراهم كند.

پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۸:۴۹:۵۲

دیدگاه های شما