امروز: پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امامی: شهرداری شیراز در تکمیل بازسازی فضاهای آسیب‌دیده از حوادث آبان‌ماه اقدام کند

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز از شهرداری خواست که برای تکمیل ترمیم یا بازسازی فضاهای آسیب‌دیده از حوادث آبان‌ماه در شیراز، اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری این شورا، موضوع رعایت مقررات ملی ساختمان به ویژه پدافند غیرعامل و الزامات شهرداری در بازسازی فضاهای اداری آسیب‌دیده شهری یک بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت.
«نوذر امامی»، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز در این‌باره با اشاره به اینکه شهرداری شیراز در حوادث آبان‌ماه متحمل خسارت‌های سنگینی شده بود، اظهار داشت: با وجود مشکلات مالی موجود، شهرداری شیراز در چندین مرحله تلاش قابل تقدیری برای اصلاح و ترمیم تخریب‌های گسترده فضاهای شهری و اداری به کار گرفته بود که بخش قابل توجهی از آن در نیمه‌شب پس از هر روز از ناآرامی‌ها صورت می‌گرفت و در روزها و هفته‌های بعد نیز تداوم داشت.
وی با اذعان به اینکه همچنان آثار کمی از این تخریب‌ها در فضاهای شهری و اداری دیده می‌شود، تأکید کرد: شهرداری شیراز بر اساس وظایف ذاتی خود باید منطبق با الزامات مربوط به ایمن‌سازی در بازسازی فضاهای آسیب‌دیده اقدام کند و با توجه به خسارات وارده به املاک و فضاهای اداری و غیراداری ناشی از حوادث، اِعمال مقررات ملی ساختمان به ویژه مبحث بیست‌ویکم با عنوان پدافند غیرعامل را در ساخت‌وسازهای ملکی مربوط به خود و سایر ساخت‌و‌سازها دوچندان کند.
امامی تصریح کرد: در مرحله نخست شهرداری موظف است نسبت به پیش‌بینی اعتبار بازسازی اماکن متعلق به خود که در حوادث اخیر دچار آسیب شده‌اند از طریق بودجه سال جاری و نیز بودجه سال آتی اقدام کرده و نتیجه را به کمیسیون اعلام کند.
وی در پایان بیان داشت: با توجه به اینکه رعایت قوانین و مقررات جزء وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی، از جمله شهرداری است مقرر شد تصمیم‌گیری نهایی در خصوص این طرح در صحن شورا انجام شود.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۰:۳۵

دیدگاه های شما