امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنوری: بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز کافی نیست/ شهرداری باید لایحه را اصلاح کند

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز برای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز را ناکافی دانست و گفت: اگر شهرداری لایحه بودجه را اصلاح نکند نمی‌توان انتظار عملکرد رضایت‌بخشی از این سازمان داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «احمد تنوری» در حاشیه یکصد و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با هدف بررسی پروژه‌ها و برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در لایحه بودجه سال 99 شهرداری شیراز، افزود: با توجه به اظهارات ریاست جدید سازمان مبنی بر عدم تائید پروژه‌های اعلامی در لایحه شهرداری و همچنین عدم تائید فهرست اخیر برنامه‌های سازمان، پروژ‌ه‌های پیشنهادی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری مورد بازنگری و در جلسه آینده بررسی می‌شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: در این جلسه، برنامه‌ها و پروژه‌های نرم‌افزاری ارائه شده از سوی شهرداری مورد پذیرش قرار نگرفت چرا که پروژه‌های تعریف شده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی انطباق کامل با شرح وظایف و ماموریت‌های این سازمان نداشت.
تنوری با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری براساس سیاست‌ها و اساسنامه شورا باشد، افزود: در برنامه‌های پیشنهادی شهرداری این انطباق مشاهده نشد.
وی تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز باید در راستای شرح وظایف و ماموریت‌ها مطابق با اساسنامه سازمان و همچنین در راستای سیاست‌های راهبردی شورای پنجم نسبت به اصلاح و تهیه فهرست پروژه‌ها و برنامه‌های فاخر و ارزشمند همراه با اختصاص کد اعتباری و بودجه لازم، اقدام کند.
تنوری، ناکافی بودن بودجه در نظر گرفته شده برای سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز را ایراد دیگری دانست که اعضای کمیسیون در جلسه جاری به آن اشاره داشتند.
او اضافه کرد: بودجه جاری، نسبت به گستردگی وظایف و ماموریت‌های این سازمان بسیار ناچیز بوده و در صورتی که شهرداری لایحه بودجه را با هدف افزایش بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اصلاح نکند کارنامه عملکرد سازمان همچون سنوات گذشته رضایت بخش نخواهد بود.
تنوری با اشاره به اینکه در برنامه‌های پیشنهادی شهرداری به بخشی از مهم ترین وظایف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اشاره نشده است، گفت: بعنوان مثال معرفی و ترویج میراث معنوی شیراز بخشی از وظایف این سازمان است که هیچ پروژه و رویداد مهمی برای آن پیش‌بینی نشده است.
وی با اشاره به اینکه این سازمان در سال‌های گذشته از عمل به وظایف اساس‌نامه ای خود به‌دور بوده است، گفت: با توجه به وظایف و ماموریت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، شهروندان توقعات قابل توجهی از این سازمان دارند و چنانچه شهرداری عزم جدی بر افزایش رضایتمندی شهروندان شیراز در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دارد باید نسبت به افزایش بودجه این سازمان اقدام کند.

گفتنی است متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری و بودجه عمرانی پیشنهادی سال ۹۹ در حوزه فرهنگی اجتماعی و ورزشی مناطق یازده‌گانه نیز در دو جلسه گذشته کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز در این باره خاطرنشان کرد: به منظور شفاف‌سازی و تسریع در بررسی لایحه متمم بودجه پیشنهاد شد شهرداری در سال‌های آینده لایحه متمم بودجه را با توجیهات موجود از قبیل علل انحراف، علل عدم اجرا و یا تاخیر در هزینه‌کرد قطعی پروژه‌ها به عنوان ضمائم لایحه به شورا ارائه کند.

پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۵:۰۲

دیدگاه های شما