امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بودجه سال 99 شهرداری شیراز تصویب شد/ مصوبات یکصد و بیست و سومین جلسه شورای شهر شیراز

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری و سازمان‌های تابعه و متمم بودجه سال ۱۳۹۸ را تصویب کردند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و بیست و سومین جلسه صحن علنی این شورا، بودجه سال ۹۹ شهرداری شیراز و سازمان‌های تابعه و متمم بودجه سال ۹۸ که پیش از این در کمیسیون‌های تخصصی جزئیات آن مورد بررسی قرار گرفته بود، با مبلغ کل 43 هزار و 500 میلیارد ریال به تصویب نهایی رسید.
بر این اساس، بودجه سال آینده شهرداری شیراز، شامل 43 هزار و 500 میلیارد ریال درآمد و همین مبلغ هزینه شامل 3 هزار و 150 میلیارد ریال در بخش وظیفه اداری، 10 هزار میلیارد ریال در بخش وظیفه شهری و 30 هزار و 350 هزار میلیارد ریال در بخش وظیفه عمرانی خواهد بود.
همچنین تعداد 56 تکلیف از سوی شورای اسلامی شهر شیراز برای سال آینده شهرداری شیراز تعیین شد که در جلسه امروز قرائت و به تصویب اکثریت اعضای شورا رسید.
در این جلسه همچنین با لایحه مساعدت ۷ میلیارد ریالی شهرداری شیراز برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از محل بودجه ۹۸ شهرداری به منظور هزینه‌کرد بابت تامین تجهیزات، تدارکات، غذا و سوخت خودرو بررسی و به تصویب اعضا رسید.
بررسی ایراد وارده از سوی فرمانداری نسبت به مصوبه جلسات پیشین شورا مبني بر اصلاح «آيين نامه ارزش معاملاتي ساختمان، موضوع تبصره ١١ ماده صد قانون شهرداري» دیگر دستور جلسه امروز بود که با حضور اعضا مطرح و تصویب شد.
اصرار بر مصوبه شورا نسبت به ایراد وارده از سوی فرمانداری در خصوص مصوبه «عوارض صدور پروانه ساختماني باغات» موضوع دستورالعمل اجرايي ماده ١٤ قانون زمين شهري نیز در این جلسه عنوان و با اکثریت آرا به تصویب رسید.
در ادامه این جلسه ایراد وارده از سوی هیئت تطبیق فرمانداری به مصوبه «قدرالسهم شهرداري ناشي از ارزش افزوده باغات» واقع در حوزه استحفاظي باغات قصردشت مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت.
بررسی ایراد وارده هیئت تطبیق مصوبات فرمانداری به مصوبه پیشنهاد مجوز اخذ هزینه خدمات ایمن‌سازی ترافیکی برای مراکز آموزش غیرانتفاعی نیز با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شیراز به تصویب رسید.
بررسی ایراد وارده از سوی هیئت تطبیق مصوبات در خصوص انعقاد قرارداد اجراي پروژه تراموا با شركت سرمايه‌گذاري شهر آتيه با برآورد ١٥ هزار ميليارد ريال به مدت ٤ سال که پیش از این از سوی فرمانداری شهرستان شیراز مطرح شده بود بار دیگر در این جلسه عنوان و با تصمیم اکثریت اعضا، بر این مصوبه نیز اصرار شد.
طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر اصلاح بندهاي 6 و 7 مصوبه شورا در ‌خصوص «مديريت تعارض منافع عمومي در شهرداري شيراز» که از سوی کمیسیون تلفیق شورا ارسال شد، در این جلسه بررسی و مصوب شد.
گفتنی است در پایان یکصد و بیست و سومین جلسه صحن علنی شورای شهر شیراز، طرح دوفوریتی اعضای این شورا در خصوص الزام شهرداری به تهیه نحوه برگزاری هفته شیراز در پایان این جلسه عنوان و ضمن تصویب دوفوریت طرح، شهرداری مکلف شد نسبت به تهیه لایحه نحوه برگزاری هفته شیراز تا ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۸ اقدام و جهت تصویب به شورا ارائه دهد.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۱:۵۰:۳۳

دیدگاه های شما