امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سیّد عبدالرزاق موسوی: منزلت بانوان با حضور در عرصه‌های اجتماعی ارتقاء یافته است

آئین تجلیل از بانوان شهرداری و شورا

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: امروز دختران ما نه تنها وظیفه همسرداری و تربیت فرزند بلکه حضور در عرصه‌های اجتماعی را بعهده گرفته‌اند و چه بسا این حضور قدر و منزلت آنها را ارتقاء داده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سیّد عبدالرزاق موسوی» در آئین تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری و شورا با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) با قرائت سوره کوثر به شان نزول این سوره اشاره داشت و گفت: مفسران به اتفاق در شان و منزلت سوره کوثر چنین عنوان می‌دارند که چشمه جوشانی که قرآن از آن یاد کرده، حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن از اعطای قدر و منزلت کوثر یاد کرده این را از برکت وجود حضرت فاطمه (س) دانست.

او ولادت حضرت فاطمه (س) را مصداق ارزش نهادن خداوند به مقام زن دانست و افزود: خداوند به پیامبر(ص)، حضرت زهرا(س) این بانوی گرانقدر را عطا کرد به همین دلیل هیچ چیز با ارز‌ش‌تر از نامگذاری این روز به نام زن نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: اگر بخواهیم قدر و منزلت شخصی را بشناسیم باید ببینیم در فرهنگ و رسوم آن ملت و جامعه نسبت به آن فرد چه نگاهی وجود دارد.

موسوی ادامه داد: در ذکر فضائل حضرت زهرا (س) همین بس که دو انسان ارزنده، امام حسن (ع) و امام حسین(ع) از او به یادگار ماند که پس از گذشت یکهزار و ۴۰۰ سال همچنان به بزرگی و شایستگی از آنها یاد می‌شود.

وی به جایگاه حضرت زینب (س) این بانوی بزرگوار نیز اشاره داشت و گفت: همه می‌دانند او همان کسی بود که حکومت یزید را رسوا و نقشه‌های آنها را برملا کرد.


پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۰:۵۷

دیدگاه های شما