امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

توضیح رئیس شورای اسلامی شهر شیراز درباره کمک‌های شورای پنجم به تیم‌های فوتبال شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تأکید کرد که این شورا و شهرداری شیراز طی دو سال اخیر کمک‌های قابل توجهی به تیم‌های شیرازی حاضر در لیگ  دسته اول فوتبال کشور تصویب و اجرا کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در واکنش به پرسشی مبنی بر اینکه یکی از مدیران باشگاه‌های فوتبال شهر شیراز گفته که رئیس شورای شهر تعهدی در خصوص حمایت از تیم‌های فوتبال ندارد؛ تصریح کرد: این مطلب اساساً واقعیت ندارد و چنین موضع‌گیری در حالی که ما همه تلاش خود را برای استفاده حداکثری از اختیارات قانونی در حمایت از دو باشگاه فوتبال شیراز یعنی تیم پرسابقه فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی به کار بسته‌ایم، قابل انتظار نبود.
وی با تأکید بر اینکه در شرح وظایف شورای شهر و شهرداری وظیفه‌ای برای کمک به باشگاه‌های حرفه‌ای دیده نشده است، یادآور شد: آنچه که به لحاظ قانونی در شرح وظایف شورای شهر پیش‎بینی شده، حمایت از ورزش همگانی است اما در همین حال شورای پنجم با این اعتقاد که تیم‌های ورزشی پرتماشاگر ازجمله تیم‌های فوتبال زمینه‌ساز ایجاد فضای نشاط عمومی می‌شوند از ابتدای شروع به فعالیت خود، کمک به این تیم‌ها را در چارچوب‌های قانونی در دستور کار خود قرار داده طاست.
به گفته‌ی نایب رئیس شورای عالی استان‌ها (کشور)، کمک‌های شورای شهر در حوزه‌ی ورزش از محل منابع محدود ماده ۱۷ بودجه شهرداری‌ها صورت می‌گیرد که در آن کمک به بیش از ۳۰ رشته ورزشی در دو بخش بانوان و آقایان، قهرمانان ورزشی ملی و بین‌المللی، همایش‌ها و برنامه‌های اجتماعی فرهنگی مذهبی، نیازمندان و کمک‌های دیگری از این دست، پیش‌بینی شده است.
موسوی در ادامه با بیان اینکه میزان هزینه‌کرد از محل این ماده، سقف معین و مشخصی دارد، افزود: اگرچه شورای اسلامی شهر موظف است کمک‌های خود به حوزه ورزش را به‌صورت عادلانه انجام دهد اما با حفظ همین اصل بر اساس جایگاهی که فوتبال در بین شهروندان دارد تیم‌های فوتبال فجر شهید سپاسی، برق نوین و شهدای قشقایی شیراز در این زمینه کمک‌های قابل توجهی از شورا و شهرداری دریافت کرده‌اند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جزئیاتی از مصوبات این شورا در خصوص کمک به تیم‌های فوتبال شیراز در لیگ دسته اول کشور، تصریح کرد: طی دو سال نخست فعالیت شورای پنجم، برای دو مرتبه هر بار مبلغ یک میلیارد ریال به هر کدام از تیم‌های فوتبال شیراز کمک شده است؛ ضمن اینکه در دو فصل گذشته مسابقات لیگ دسته اول بر اساس مصوبه شورا به ازای هر برد مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و به ازای صعود به لیگ برتر نیز پاداش ۲ میلیارد ریالی برای هر کدام از این دو تیم مصوب شد.
موسوی با بیان اینکه پاداش‌های برد و صعود تیم‌های شیرازی در لیگ برتر فوتبال در سال سوم افزایش داشته است، افزود: بنا بر مصوبه امسال شورای شهر، به ازای هر برد در بازی‌های خانگی مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و به ازای هر برد خارج از خانه مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال تصویب و پرداخت شده است؛ ضمن اینکه پاداش صعود هرکدام از این تیم‌ها به لیگ برتر به ۵ میلیارد ریال افزایش یافت.
رئیس شورای شهر شیراز با اشاره به شرایط کلی اقتصاد کشور و محدودیت‌های قانونی و کاهش منابع مالی شهرداری در سال جاری، تأکید کرد: سقفی که برای ماده ۱۷ بودجه ۹۷ شهرداری شیراز برای همه رشته‌های ورزشی در هر دو بخش بانوان و آقایان اختصاص داده شده در مجموع ۱۰ میلیارد ریال بوده اما با تمام این محدودیت‌ها شورای شهر و شهرداری شیراز حمایت از تیم‌های فوتبال را تقویت کرده‌اند.
موسوی همچنین از بررسی یک طرح دیگر در شورای شهر به منظور مساعدت به دو تیم شیرازی حاضر در لیگ یک کشور خبر داد که به گفته‌ی وی در حال طی مراحل تصویب در صحن شورا است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اینکه شورای شهر نمی‌تواند در تصمیمات خود تبعیض قائل شود، خاطرنشان کرد: بنده که خود با سوابق فوتبالی از علاقه‌مندان به این رشته محبوب بوده و هستم، بار دیگر به همه فوتبال دوستان شیرازی یادآوری می‌کنم که با وجود اینکه کمک به باشگاه‌های حرفه‌ای در شرح وظایف شورای شهر نیست اما ما کمک‌های خود به این رشته ورزشی را از محل‌های قانونی ادامه خواهیم داد.
بر پایه این گزارش، دوم آبان‌ماه امسال شورای اسلامی شهر شیراز در مصوبه‌ای دیگر برای سومین سال متوالی در راستای حمایت از باشگاه‌های فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز، پرداخت مبالغ ۲۰۰ میلیون ریال به ازای هر برد داخل خانه و ۲۵۰ میلیون ریال به ازای هر برد خارج از خانه و همچنین مبلغ ۵ میلیارد ریال پاداش صعود برای هر کدام از این دو تیم دسته اولی به تصویب رساند که به گفته مقامات شهرداری به اجرا رسیده است.
بر اساس دو تبصره از این مصوبه، مقرر شده بود که مدیران عامل این دو باشگاه فوتبال، گزارش عملکرد خود را در یکی از جلسات صحن علنی شورا ارائه کنند و همچنین در تبلیغات محیطی مسابقات و مصاحبه‌های خود از شهرداری شیراز به عنوان یکی از حامیان مالی خود اطلاع‌رسانی کنند.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۵:۲۷

دیدگاه های شما