امروز: سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دو مصوبه مهم شورای شهر شیراز در وضعیت کرونایی کشور

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه‌ای فوق‌العاده به منظور اتخاذ تصمیماتی در شرایط ویژه درگیری با ویروس کرونا، یک لایحه و یک طرح دوفوریتی را با هدف تأمین سلامتی شهروندان شیراز، به تصویب رساندند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، لایحه دوفوریتی شهردار شیراز در خصوص تمدید عوارض صدور پروانه ساختمانی سال 98 تا پایان اردیبهشت‌ماه 1399، به تصویب رسید.
با این مصوبه، اعضای شورای اسلامی شهر به شهرداری شیراز اجازه می‌دهد که در خصوص اخذ عوارض پروانه ساختمانی تا پایان اردیبهشت ماه 1399، مصوبه شماره 4328/97/ص مورخ 2/11/97 را بدون رعایت مصوبه اصلاحی شماره 3862/98/ص مورخ 6/11/98 اجرا کنند؛ مصوبه شماره 4329/97/ص مورخ 2/11/97 جایگزین مصوبه شماره 3836/98/ص مورخ 3/11/98 شود؛ و همچنین ستون اسفندماه جدول شماره یک مصوبه 313/98/ص مورخ 4/2/98 و تبصره‌های ماده واحده در مدت مذکور اجرا شود.
در ادامه جلسه امروز شورای اسلامی شهر شیراز، یک طرح دوفوریتی دیگر از اعضای شورا در خصوص اقدامات لازم به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19، به تصویب رسید.
این مصوبه، دستگاه‌های متولی در حوزه بهداشت عمومی و همچنین شهرداری شیراز را در زمینه‌های پیشگیری، مقابله و ارائه گزارش در خصوص بیماری کرونا، مکلف به اجرای یک سری اقدامات می‌کند.
بر اساس این مصوبه، کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نیز موظف است که ظرف یک ماه آینده دستورالعمل نحوه نظارت بر بهداشت عمومی حوزه شهر را با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه و جهت تصویب به شورا ارائه کند.
در این مصوبه همچنین از شورای تأمین شهرستان شیراز و دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست شده که ضمن ممنوعیت حضور مسافرین در شهر شیراز، نسبت به کنترل دقیق و کامل مبادی ورودی و خروجی زمینی، ریلی و هوایی شهر شیراز اقدام کند.
گفتنی است در پایان جلسه امروز، تاریخ جلسه بعدی شوراي اسلامي شهر شيراز (یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی و فوق‌العاده)، شنبه 24 اسفندماه از ساعت 14 به مدت سه ساعت، تعیین و تصویب شد.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۵:۰۷:۰۶

دیدگاه های شما