امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

توضیحات رئیس شورای اسلامی شهر شیراز درباره مصوبات جلسه فوق‌العاده در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بر اجرای دو مصوبه مهم این شورا در خصوص تأمین سلامتی مردم در وضعیت فعلی شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» شنبه 17 اسفندماه در حاشیه جلسه فوق‌العاده صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تلاش‌های مدیریت شهری شیراز در هفته‌های اخیر در خصوص بیماری کرونا ویروس، گفت: از زمان اعلام اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا، شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز با حساسیت ویژه‌ای موضوع را دنبال و تمامی اقداماتی را که در جهت پیشگیری و مقابله با این بیماری در حوزه مأموریت این دو نهاد بود، انجام داده‌اند.
وی با یادآوری مصوبات شورای اسلامی شهر در دو جلسه گذشته، تصریح کرد: ما در دو جلسه گذشته صحن شورای اسلامی دو موضوع پرداخت مبلغی به شهرداری شیراز و تأمین تجهیزات لازم به منظور مبارزه با ویروس کرونا در راستای سلامتی شهروندان و همچنین تنظیم تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری شیراز و دانشگاه علوم پزشکی تحت نظارت شورای شهر مورد تصویب قرار گرفت.
موسوی با اشاره به روند بررسی طرح دوفوریتی جمعی از اعضای شورا مبنی بر تمدید تخفیف عوارض صدور پروانه شهرداری تا اردیبهشت‌ماه، ادامه داد: اعضای شورای شهر با توجه به تجربه سال‌های گذشته و حجم مراجعات مردم و حساسیت‌های وضعیت فعلی بیماری کرونا، موضوع تمدید تخفیفات عوارض صدور پروانه برای دو ماه ابتدای سال آینده را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: با توجه به نگرانی‌هایی که شهرداری بابت تأمین اعتبارات مورد نیاز خود داشت، اعضای شورای اسلامی شهر را متقاعد کرد که با تمهیداتی دغدغه آنها را در این خصوص برطرف می‌کند و بنابراین این طرح با یک فوریت به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد.
موسوی اضافه کرد: با وجود این مسائل، طی روزهای اخیر در شهرداری هم به این نتیجه رسیدند که برای دادن فرصت استفاده حداکثری شهروندان از تخفیفات عوارض ضروری است حتما مصوبه‌ای را در این زمینه داشته باشند که در نهایت لایحه‌ای با موضوع تمدید تخفیفات عوارض پروانه ساختمانی تا اردیبهشت‌ماه سال 99 با قید دوفوریت تقدیم شورا شد که در جلسه امروز به تصویب شورا رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اشاره به دومین دستور کار جلسه فوق‌العاده امروز، تأمین سلامتی شهروندان را دغذغه جدی مردم، شورای شهر و عموم جامعه دانست و گفت: با توجه به مسؤولیت قانونی که شورای اسلامی شهر به موجب بند 18 ماده 80 قانون شوراها دارد، اعضای شورا را بر آن داشت که در قالب یک طرح دوفوریتی تأکیدات جدی‌تری را در ارتباط با اقدمات شهرداری و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه بهداشت و درمان داشته باشند.
موسوی با بیان این مطلب که جزئیات این مصوبات را رؤسای کمیسیون‌های مربوطه به اطلاع عموم مردم خواهند رساند، یادآور شد: البته لازم به توضیح است که شهرداری بخش قابل توجهی از بندهای مصوبه مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا را تاکنون عملی کرده و لازم است در ادامه به طور کامل در دستور کار جدی‌تر شهرداری و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان تضمین سلامتی عموم شهروندان و ایجاد اطمینان برای آن‌ها را دغذغه‌ی اصلی شورای شهر در وضعیت فعلی برشمرد و اظهار امیدواری کرد: اگر دستگاه‌های دیگر هم با نظارت شورای شهر به وظایف قانونی خود عمل کنند هم با حداقل خسارت ممکن از این دوران سخت عبور خواهیم کرد و هم تجربه‌ای ارزشمند را برای آینده کسب می‌کنیم.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۵:۰۸:۴۹

دیدگاه های شما