امروز: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا ویروس


شورای اسلامی شهر شیراز از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کنار سیستم درمانی استان فارس، کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری را مأمور برنامه ریزی شهری و نظارت برای اقدامات مبتنی بر کنترل عمومی این بیماری عفونی اپیدمیک کرد و از شهرداری شیراز خواست تا شرایط عمومی کلان‌شهر شیراز را برای حفظ سلامت شهروندان پایدار نگه دارد.
ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوسرانی که با اعتبار روزانه بیش از دویست میلیون ریال تا ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر عمومی در شب‌های متمادی و ارائه بسته‌های بهداشتی و کمک‌های نقدی و غیر نقدی به کودکان کار و خانواده‌های نیازمند از جمله مهمترین اقداماتی است که در کلانشهر شیراز دنبال می‌شود.
ضدعفونی کردن معابر منتهی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به ویژه مرکز درمانی حضرت علی اصغر همه روزه با دقت و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی توسط کارکنان شهرداری شیراز انجام میشود.
شورای اسلامی شهر شیراز در یک نوبت اجازه برداشت نود میلیارد ریال اعتبار از منابع مالی بودجه سال جاری به شهرداری شیراز داده و در نوبت دیگر با خرید و واردات ده هزار کیت تست کرونا جهت مراکز درمانی شیراز موافقت کرد و علاوه بر این با موافقت این شورا برای تجهیز آزمایشگاه تخصصی تست کرونا قریب به پنج میلیارد ریال تجهیزات خریداری و تحویل دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد.
حفظ سلامت پرسنل شهرداری به خصوص پرسنل سازمان مدیریت پسماند یا همان پاکبانان دوست داشتنی از جمله سیاست‌هایی هست که سعی شد با توجه به ساختار و قوانین اداری حاکم مطابق با دستورات ستاد مدیریت بحران پیگیری شود به گونه‌ای که ظرفیت پرسنل اداری با اعطای مرخصی و سیاست دورکاری به کمتر از نصف کاهش یافت. 
هرچند در آستانه پایان سال با استقبال بی نظیر شهروندان برای پرداخت عوارض در مناطق شهرداری روبرو هستیم و پروژه‌های عمرانی با سرعتی بی سابقه توسط شبکه مهندسان و کارگران در حال اجراست، اما با تصویب شورای شهر شیراز در جلسه علنی روز شنبه هفدهم اسفندماه، شرایط جاری برای بهره مندی همشهریان از تخفیف های ویژه تا اردیبهشت سال جدید تمدید شد.
از جمله مطالبات عمومی جلوگیری از سفرهای نوروزی بود که با تدبیر شهردار محترم و موافقت این شورا هرگونه سفر نوروزی به شیراز ممنوع شد و امکانات فراهم شده برای پذیرایی از مهمانان نوروزی به حال تعلیق درآمد. از پیشنهادات شهروندان و نظام سلامت برای کنترل کرونا ویروس استقبال می‌کنیم.

سعید نظری
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز

پایان گزارش/
 

۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۴:۵۶:۳۰

دیدگاه های شما