امروز: دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: برای عبور از شرایط سخت فعلی، شهروندان و دستگاه‌ها، با مدیریت استان همکاری کنند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از عموم شهروندان و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی شیراز و فارس درخواست کرد که برای عبور از شرایط سخت فعلی، با مدیریت استان و ستاد مبارزه با بیماری کرونا، همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» با اشاره به شرایط ویژه فعلی کشور، اظهار داشت: ما در شرایط خاصی به سر می‌بریم و بیش از هر زمان دیگری نیاز است که همه مردم و مسؤولین در کنار هم برای عبور از این شرایط سخت همکاری کنند.

وی اضافه کرد: نباید فراموش کنیم که شرایطی که در آن به سر می‌بریم به گونه‌ای نیست که هر کسی بر اساس تشخیص و شرایط شخصی خود رفتار کند بلکه باید بر اساس وظایف قانونی نهادها و مسؤولیت شخصی افراد جامعه و البته با روح همدلی و همکاری اقدام کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اینکه امروز زمان این موضوع به مردم و شهروندان محدود نمی‌شود بلکه تمامینیست که دیگران را مسؤول و خود را مبرا از مسؤولیت بدانیم، تصریح کرد: ما نباید مسؤولیت را صرفاً متوجه دیگران بدانیم چرا که هرکدام از ما در جایگاه خودمان مسؤول هستیم و آنچه که باید به عنوان یک هدف مهم مورد توجه قرار گیرد، حفظ سلامتی خود و جامعه است.

موسوی تلاش برای حضور حداقلی مردم در فضای بیرون از خانه را یکی از بحث‌های جدی در وضعیت فعلی قلمداد کرد و افزود: بدون تردید یکی از مهمترین کارهایی را که مردم ما می‌توانند انجام بدهند این است که در اجرای برنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی توسط مقامات قانونی و به طور خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجموعه مدیریت شهرستان و استان و شوراهای اسلامی به ویژه شورای اسلامی شهر شیراز همکاری کنند و در همین راستا توصیه شده که در این مقطع کوتاه زمانی به جز برای امورات ضروری از منزل خارج نشویم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: البته این موضوع به مردم و شهروندان محدود نمی‌شود بلکه تمامی نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی و مسؤولین آن‌ها باید همکاری کنند تا توصیه‌های مقامات صاحب‌نظر در این زمینه مورد توجه جدی خود و مردم واقع شود.

موسوی با اشاره به تلاش‌ها و تصمیمات دستگاه‌های مدیریتی شهر و استان در هفته‌های اخیر، تصریح کرد: اینکه استانداری فارس اعلام کرده که باید تمامی مبادی ورودی و خروجی اعم از زمینی، هوایی و ریلی با دقت تمام کنترل شود، موضوع بسیار مهمی است که همه مردم و دستگاه‌ها باید به آن احترام بگذارند.

وی افزود: یقیناً شورای اسلامی شهر شیراز نیز وظیفه خود می‌داند که در کنار مسؤولین شهرستان، استان و عموم شهروندان به وظایف قانونی خود عمل کند و در این زمینه نیز تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

موسوی با بیان اینکه مجموعه دستگاه‌های مسؤول ازجمله شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به اجرای جدی مصوبات شورای اسلامی شهر در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، وظیفه دارند، یادآور شد: در جلسه‌ای که با همکاران‌مان در شورا داشتیم مقرر شد که در شرایط ویژه فعلی ناظرین مناطق شیراز در کنار وظایف معمولی خود بر موضوع اجرای مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط به این بیماری نظارت جدی‌تری را به کار گیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با درخواست از شهروندان برای عدم مراجعه حضوری در محیط‌های اداری، خاطرنشان کرد: شورای شهر شیراز با صدور اطلاعیه‌هایی راه‌های ارتباطی شهروندان با رؤسای کمیسیون‌ها، ناظرین مناطق شهرداری و بخش‌های اداری شورا را از طریق تماس تلفنی اطلاع‌رسانی کرده است و انتظار ما این است که شهروندان عزیز برای حفظ سلامتی خود و دیگران تا آن جا که امکان دارد از مراجعه حضوری در شورا خودداری کنند.

موسوی اضافه کرد: همچنین از شهردار شیراز و همه عزیزانی که از روزهای نخست شیوع این ویروس، نهایت تلاش را در همراهی با سازمان‌ها و دستگاه‌های مسؤول دیگر به کار بستند درخواست داریم تا ترتیبی اتخاذ کنند که عمده امورات مربوط به شهروندان در شرایط آسان‌تری و با حدقل نیاز به حضور فیزیکی انجام گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز یادآور شد: درخواست ما از شهرداری بر مبنای بندهایی از دو مصوبه اخیر شورای شهر است که مقرر شد به نحوی برنامه‌ریزی شود که ضرورتی برای حضور فیزیکی شهروندان در مجموعه شهرداری وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به مسؤولیت شورای اسلامی شهر در حوزه بهداشت عمومی شهر، تصریح کرد: ما به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر، از سایر دستگاه‌های متولی در سطح شهر هم درخواست داریم که با انجام وظایف قانونی خود کمک کنند تا هماهنگی و همدلی کافی برای عبور از شرایط فعلی فراهم شود.

موسوی در بخش پایانی اظهارات خود، با تقدیر از تمام دستگاه‌ها، نهادها و افرادی که در وضعیت فعلی برای کنترل شیوع این ویروس کمک می‌کنند، خاطرنشان کرد: وظیفه خودم می‌دانم که از مجموعه مدیریت استان، شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی و همکارانم در شورای اسلامی شهر و در صف مقدم مبارزه از پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان و عزیزان و پاکبانانی که در مجموعه شهرداری در پاکیزه نگه داشتن فضاهای عمومی شهر تلاش می‌کنند صمیمانه تقدیر می‌کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان اظهار امیدواری کرد که با همراهی و همکاری مجموعه مدیریت شهر اعم از شورا و شهرداری، مجموعه مدیریت شهرستان و استان به ویژه استانداری و همچنین نمایندگان مردم در مجلس، عبور از شرایط  دشوار فعلی با کمترین خسارت ممکن همراه شود.

پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۸:۴۱:۵۸

دیدگاه های شما