امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نامه رییس شورای شهر و شهردار شیراز به وزیر راه و شهرسازی: انتقال مسافر به شیراز متوقف شود

شهردار و رییس شورای اسلامی شهر شیراز طی نامه ای از وزیر راه و شهرسازی خواستند که انتقال مسافر به شیراز هر چه سریعتر متوقف شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در متن نامه مشترک دکتر سید عبدالرزاق موسوی و مهندس حیدر اسکندرپور خطاب به مهندس اسلامی، آمده است:
همانگونه مستحضرید یکی از راههای انتقال ویروس کرونا در روزهای اخیر، ورود و خروج مسافران از شهرهای مختلف است.
روزانه صدها مسافر از اقصی نقاط کشور وارد شهر شیراز می شوند و به همین میزان مسافر از شیراز عازم شهرهای دیگر است. اقدامات اساسی در روزهای اخیر (اعم از توقف خدمات مترو و اتوبوسرانی در شهر شیراز، کنترل خروجی های شهر و ضدعفونی و گندزدایی شهر) در حال انجام است و به دلیل کامل نشدن زنجیره اقدامات پیشگیرانه بی اثر مانده است.
متاسفانه علیرغم مذاکرات و مکاتبات با مسئولین مربوطه درخصوص توقف حمل و نقل مسافر برون شهری که یکی از راه های گسترش و شیوع ویروس کرونا بوده، این امر بی نتیجه مانده است و موضوع را به تصمیمات ملی ارجاع می دهند. لذا خواهشمند است موضوع از طریق هیات محترم دولت پیگیری تا اقدام مقتضی را معمول فرمایند.
بدیهی است تاخیر در اجرای این خواسته، شیوع گسترده ویروس کرونا در شیراز و به مخاطره افتادن بیش از پیش سلامت شهروندان شیرازی را در پی خواهد داشت.
پایان خبر/

۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۵:۲۸:۳۸

دیدگاه های شما