امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نواب قائدی: تعطیلی ناوگان حمل،ونقل عمومی مهم‌ترین گام در کنترل بیماری کرونا بود

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تعطیلی سیستم حمل‌ونقل همگانی شامل مترو، اتوبوس و مینی‌بوس، گفت: این اقدام مهم‌ترین گام در مقابله با شیوع بیماری کرونا بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» با اشاره به اقدامات کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورا در مقابله با گسترش ویروس کرونا در شهر، تصریح کرد: در پی شیوع کرونا در شهر شیراز، شورای اسلامی و شهرداری شیراز بنا به وظیفه ذاتی خود و توقعاتی که شهروندان از منتخبان خود داشتند، بلافاصله درصدد انجام اقدامات مناسب در جهت جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس در شیراز برآمدند.

وی ادامه داد: پس از برگزاری جلسات هم‌اندیشی اعضای شورا و شهردار تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد و بلافاصله توسط شهرداری به اجرا درآمد.

او این اقدامات را در راستای کاهش زمینه حضور شهروندان در فضاهای عمومی و خطرپذیر و جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس دانست و یادآور شد: افزایش سرفاصله زمانی قطارهای مترو و کاهش تعداد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شامل اتوبوس و مینی بوس در ابتدای شیوع ویروس در دستور کار قرار گرفت.

این عضو شورای پنجم با اشاره به ضدعفونی کردن فضای داخل واگن‌ها و نیز پایانه‌های مترو در این بازه زمانی، اظهار داشت: اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها، معابر سطح شهر، پایانه‌های درون و برون شهری ،جایگاه‌های سوخت، پارکینگ‌های طبقاتی و روباز در همین زمان ضدعفونی شده‌اند.

وی ارائه خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری توسط ناوگان تاکسی در زمان تعطیلی سیستم حمل‌ونقل همگانی با رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی را قابل توجه دانست.

قائدی به کاهش حجم عملیات عمرانی و تعطیلی برخی پروژه‌ها و الزام به رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی در کارگاه‌های عمرانی در ابتدای شیوع ویروس نیز اشاره داشت وافزود: براین اساس تصمیم بر تعطیلی تمامی پروژه‌های عمرانی شهرداری چه پروژه‌های کوچک و چه پروژه‌های بزرگ عمرانی که بنا بوده تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد، گرفته شد.

وی آخرین پیشنهاد مطرح شده را تعطیلی 22 پارکینگ سطح شهر عنوان کرد که بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.

پایان خبر/ 

۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۴:۲۲

دیدگاه های شما